Pondělí 27. května 2024
Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém
Oblačno, bouřka 23°C

Hvězdný cyklista Sagan: Vyslechl si trest za opilou jízdu!

Autor: pl

Vyhlíží svou poslední účast na prestižním závodu Tour de France v kariéře. Přípravu slovenského cyklisty Petera Sagana (33) ale narušil soud, respektive jeho verdikt. Úspěšný sportovec byl totiž potrestán za to, že sedl za řídítka opilý!

Skoro tři promile alkoholu v krvi. Tolik měl nadýchat cyklista Peter Sagan minulý měsíc v Monaku během jízdy na skútru poté, co ho odstavila policie, která ho následně odvezla na policejní stanici.

Nyní mu podle deníku Monaco Matin soud vyměřil trest. Vzhledem k tomu, že se v případě Sagana nejedná o první podobný incident, se rozhodl soudce udělit rodákovi ze Žiliny tříměsíční podmínku, která zahrnuje i zákaz řízení. 

Jak je vlastně možné, že se nejznámější slovenský cyklista takhle zřídil a pak nasedl na skútr? Podle jeho slov strávil noc v klubu, načež ráno měl mít schůzku se svým kamarádem. Sagana se zastal i jeho obhájce Thomas Giaccardi. Ten uvedl, že závodník se vrátil z USA. Své prý sehrál i posun času. ,,Vzhledem k tomu, že došlo k posunu v důsledku nedostatku spánku a také posunu času, si neuvědomil, že může mít stále vysoký zbytkový alkohol," sdělil novinářům z Monaco Matin.

Slovenský cyklista Peter Sagan už zná trest za jízdu v opilosti
Slovenský cyklista Peter Sagan už zná trest za jízdu v opilosti