Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 21°C

Krasobruslař Kostomarov zveřejnil další výsledky amputace: Jak dopadly ruce?

Autor: pl

Hrát si venku v silném mrazu opravdu není dobrý nápad. Nejen, že můžete dostat zápal plic, ale v kritickém případě můžete přijít o prsty nebo rovnou o končetiny! Své o tom ví krasobruslař Roman Kostomarov (46), který kvůli hraní v ledním představení přišel o nohy, jak sám nedávno ukázal. A co hůř, dobře na tom nejsou ani ruce!

Prakticky od začátku Kostomarovi lednové hospitalizace se v ruských médiích psalo o tom, že hvězdný krasobruslař musel kvůli sepsi způsobené zápalem plic podstoupit amputaci. Půl roku se ale nevědělo, co přesně museli zlatému olympionikovi uříznout. V posledních době ale Kostomarov zveřejnil videa, ve kterých jde s pravdou ven.

Před pár dny přidal na instagram, jak maká na rotopedu s protézami místo nohou. Jak jsou na tom ale horní končetiny? To prozradil až nyní při svém posledním cvičení. Na videu je vidět, že má obě ruce v obvazech. Na levé přišel o prsty, na pravé dokonce o celou ruku, místo které má jen pahýl! Sám Kostomarov ale i přes obtížnou situaci neztrácí optimismus.

„Každý den nové vrcholy a úspěchy,“ napsal k videu, kde cvičí s protézami. Na konci věnoval svým sledujícím šibalský úsměv, čímž jen potvrdil fakt, že to nejhorší už má za sebou. A co návrat na led? Ten bude vzhledem ke komplikované situaci složitý, ale ne nemožný, jak uvedl sportovní lékař Alexander Jablunovskij.

„Bude se muset naučit znovu bruslit. Předpokládám, že to bude jako s malými dětmi. Postaví se na brusle, a dokud nechytí balanc, nebude mít pocit jistoty ani stability. Nejobtížnější ovšem bude opět obnovit jeho umění výstupu na ledě a lehkost rovnováhy, ale doufám, že to Roman zvládne,“ vyjádřil se Jablunovskij pro ruský web Komsomolskaja Pravda. Nezbývá tedy než doufat, že Kostomarov se ke krasobruslení vrátí i s protézami.

Z pravé ruky má Kostomarov jen pahýl
Z pravé ruky má Kostomarov jen pahýl