Pondělí 11. prosince 2023
Svátek slaví Dana, zítra Simona
Oblačno, déšť se sněhem 6°C

Kvitová a spol. mají na zámořské túře podlomené zdraví: Mučí je míčky pro chlapy!

Autor: mib

Chcete stejné prachy? Tak hrajte ve stejných podmínkách! Pořadatelé turnajů v Severní Americe tenistky rozhodně nešetří.

Kdo ví, třeba i za zranění – byť není na ruce – dvojnásobné wimbledonské šampionky Petry Kvitové (33) na »tisícovce« v Montrealu mohou ty žluté chlupaté koule.

„Spousta hráček má teď problémy se zápěstím, loktem nebo ramenem. Důvodem jsou jiné míče. Celá americká série se nově hraje s míči Wilson US Open, se kterými hrají chlapi. Jsou výrazně těžší než jejich verze pro WTA, která se používala ještě loni,“ upozornil na nešvar Michal Hrdlička (34), manžel a manažer Karolíny Plíškové (31).

Rozpoutaná válka

To asi Polka Iga Šwiateková (22) vzala kouzelné sluchátko a ozvalo se: „Jistě, beze všeho!“ Právě světová jednička totiž před rokem při přípravě na newyorský grandslam kvalitu tenisáků kritizovala: „Jsou hrozné, letí jako blázen. Právě jste rozpoutali válku!“ Kvitová, která došla do finále v Cincinnati, naopak považovala lehčí náčiní za ctnost: „Miluju to!“

V době, kdy ženská asociace chce sjednotit finanční odměny pro dámy s těmi pánskými, tak vyvstává mučivá otázka, zda nechat hrát obě pohlaví s totožnými míčky. Tak teď, babo raď!

Petra Kvitová na turnaji v Montrealu ucítila silnou bolest…
Petra Kvitová na turnaji v Montrealu ucítila silnou bolest…