Úterý 12. prosince 2023
Svátek slaví Simona, zítra Lucie
Oblačno, déšť se sněhem 6°C

Pljuščenkova manželka se obula do dopingové Valijevové: Zhubni!

Autor: TT

Manželka slavného Jevgenije Pljuščenka (40) nejde pro rázné vyjádření daleko! Tentokrát se Jana Rudkovská (48) opřela do mladičké krasobruslařky Kamily Valijevové (17), která se po Hrách v Pekingu proslavila dopingovou kauzou. Ruská producentka bez skrupulí Kamile vzkázala, že její postava není zdaleka ideální!

Pljuščenkova manželka se dlouhodobě prezentuje jako majitelka návodu na pravdu a nebojí se pouštět do světa i velice kontroverzní názory. A na velmi tenký led se pustila i nyní! V době, kdy se velká pozornost věnuje vlivu bodyshamingu (kritika, ponižování a urážení tělesného vzhledu pozn.red) na psychiku člověka se totiž rozhodla ve veřejném prostoru zkritizovat postavu mladé krasobruslařky Kamily Valijevové. 

Ta po prvním dnu přípravy přiznala, že je na novou sezonu nachystaná jen ze 30 procent. Na vině jsou zdravotní problémy s okem, které ji v posledních měsících velmi komplikovaly trénink. Navzdory tomu se nevyhla kritice za svou váhu, v čemž si přisadila i Rudkovská. 

„Myslím, že prostě potřebuje zhubnout. Chci ji vidět takovou, jaká byla předtím. Zjevně přibrala na váze. Vím, že o tom dívky nerady mluví. Je těžké si váhu uhlídat, ale je to nutnost. Je tam tvář a značka Kamily Valijevové. Chci, aby to vydrželo co nejdéle,“ poodhalila ruskému Sport Expressu svou starost.

„Všechno nemožné je možné. Když jsme se bavili s Lenou Radionovou, tak jsme se shodli, že Kamila se stala velmi sexy. Pro osobní život je její současná forma výborná, ale pro sport je potřeba jiná estetika a tvary,“ poznamenala Rudkovská v samotném závěru rozhovoru pro sportovní deník.

Ani zdaleka nejde o jediný problém, který v současnosti Valijevová řeší. Tento týden ji čeká slyšení u arbitrážního soudu (CAS) ohledně dopingové kauzy, které čelí. Právníci krasobruslařky pak tvrdí, že pozitivní test vzorku jejich klientky způsobila kontaminace srdečním lékem trimetazidinem, který tehdy užíval její dědeček. Jak se ale onen lék dostal do jejího těla? To už nikdo zainteresovaný neprozradil. Sedmnáctileté slečně tak hrozí čtyřletý zákaz činnosti, vynesení finálního verdiktu pak může trvat celé měsíce.

Jana Rudkovská (48) se opřela do ruské krasobruslařky Kamily Valijevové (17) kvůli její údajné nadváze.
Jana Rudkovská (48) se opřela do ruské krasobruslařky Kamily Valijevové (17) kvůli její údajné nadváze.