Středa 29. listopadu 2023
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Oblačno -1°C

Fanoušci Sparty obviňují podavače Slavie: »Mydlil« balony?

Autor: TT

Nejen bitka kapitánů a odporné chování sparťanských fanoušků, kteří házeli dělobuchy mezi lidi ve slavistickém sektoru! V souvislosti s derby se teď propírá další kontroverzní kauza. Týká se postupu jednoho z podavačů míčů před vhazováním Sparty.

Auty, rohy, přímáky a penalty – AC Sparta Praha v poslední době staví svou hru na standardkách, ze kterých je velmi efektivní. Na dlouhá autová vhazování se specializuje hned několik hráčů letenského celku, zejména pak záložník Lukáš Sadílek se svými dalekonosnými hody trápí obrany tuzemských i zahraničních mužstev. Podle sparťanských fanoušků se mu ale při derby snažil vhazování zkomplikovat člen pořadatelského týmu

Instagramový profil Sparťanské Zprávy zveřejnil snímky, na kterých je vidět počínání jednoho z mladých podavačů míčů. Ten za oponou reklamních bannerů u hřiště mokrým hadrem otíral balony před vhazováním Sparty. „Slávistická férovka. Namáčení míče před podáním Sadílkovi. To se pak dlouhé auty špatně hází. Tento podavač to udělal několikrát," napsal na Twitteru autor fotografie. 

Samotné počínání podavače v televizi vidět nebylo, že se míč Sadílkovi nezamlouvá, ale bylo vidět několikrát. Už ve druhé minutě zápasu si balon dlouze otíral, později si ho dokonce nechal vyměnit. Fanoušci sešívaných chlapce hájí, že míč jen čistil. Klub na žádost Blesku o vysvětlení, nereagoval.

Lukáš Sadílek musel před vhazováním měnit míč. Podívejte se na jeho dlouhé auty z úvodu derby
Video se připravuje ...

Vyostřený duel plný sporů na hřišti i mimo něj nakonec skončil smírně, kdy v úplném závěru vyrovnal střídající žolík Lukáš Haraslín z penalty, čímž přisoudil svému týmu bod. Obhájce loňského titulu tak nadále vede Fortuna ligu na úkor vicemistra kvůli lepšímu skore. Sparta pak v příštím kole hostí Viktorii Plzeň, Slavia zase změří síly s Teplicemi na jejich půdě.

Slávistický podavač schválně namáčel míče před vhazováním, aby sparťanský hráčům prokluzovaly v ruce…
Slávistický podavač schválně namáčel míče před vhazováním, aby sparťanský hráčům prokluzovaly v ruce…