Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Blbý a blbější, vysmíval se Limberský bitce kapitánů. Sám jde v říjnu před soud

Autor: OB

Když po opilecké bouračce slavil gól točením volantem, kroutilo nad jeho počínáním hlavou celé Česko. Ikona plzeňského fotbalu David Limberský (39) z průšvihů nevyšel ani po ukončení kariéry, ten poslední je pořádně velký. Za pár dní ho čeká soud v kauze údajného vydírání, jehož součástí měla být i zbraň. Hlavu si z toho ale zřejmě nedělá a na instagramu je dál samá legrace...

V neděli večer se odehrálo pražské derby s pořadovým číslem tři sta osm a kromě dvou penalt toho z fotbalu moc nenabídlo. Zápas připomínal spíše bojové pole a na obou stranách byl k vidění obrovský počet faulů. Rozhodčí tahal z kapsy jednu žlutou kartu za druhou a po hromadné potyčce došlo i k vyloučením.

To si vysloužili kapitáni obou celků, kteří se dvě minuty před koncem základní hrací doby chytli pod krkem a hodně ostře si začali vyměňovat své názory. Rozhodčí Szikszay pro to však moc pochopení neměl a kromě Bořila, který potyčku vyprovokoval, vyloučil bez většího rozmýšlení také Krejčího.

Na sociálních sítích se tento incident stal okamžitě tématem číslo jedna a šanci na vyjádření si nenechal ujít ani bývalý plzeňský kapitán David Limberský.

„Blbý a blbější,“ napsal ve svém příspěvku na adresu obou vyloučených kapitánů, které přirovnal k postavám ze známého filmu. Jeho vyjádření však nejspíš moc kladných ohlasů nepřineslo, protože ho následně hráč Domažlic smazal.

Slavia - Sparta: Bořil se pral s Krejčím, oba vyloučeni. Rvačka mezi střídačkami! ČK pro Řeháka i Baranka
Video se připravuje ...

Soud za vydírání

Zatímco Krejčího s Bořilem čekají »jen« na verdikt disciplinární komise, Limberský musí trnout nad ortelem mnohem tvrdšího kalibru.  Momentálně čelí obvinění z vydírání, které se mělo odehrát minulý rok. Limberský údajně poskytl mladému muži čtyři miliony korun za účelem těžby kryptoměn. Ten však nebyl schopen dosáhnout slíbených zisků, a tak začal fotbalista své peníze vymáhat zpět.

Podle obžaloby na Ladislava J. nastoupil společně se čtyřmi kumpány, z nichž jeden měl zbraň, a snažili se z něj peníze dostat. Napadený pak po chvíli slíbil uhrazení škody, a tak ho ozbrojená skupinka nechala jít. Za tento incident hrozilo Limberskému původně až osm let vězení. Nyní se však zdá, že trest pro bývalého českého reprezentanta takhle přísný nebude. Státní zástupce totiž podle deníku Právo navrhl pokutu ve výši půl milionu korun. Soud by měl začít v říjnu.

David Limberský si na svém Instagramu dělal srandu z vyloučených kapitánů
David Limberský si na svém Instagramu dělal srandu z vyloučených kapitánů