Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Spoluhráč Johnsona, kterého soupeř zabil bruslí: Byl jsem u toho, nebyl to úmysl!

Autor: OB

Poté, co v průběhu víkendového utkání zemřel hokejista Adam Johnson (†29), se v hokejovém světě neřeší nic jiného. Těžkým obdobím si tak prochází i kanadský bouřlivák Matt Petgrave (31), který zesnulému útočníkovi hororové zranění způsobil. Od fanoušků dostává řadu nenávistných zpráv, a tak se ho nyní rozhodl zastat jeden z hráčů Nottinghamu.

V souvislosti s tragickou nehodou, která se o víkendu stala v utkání Challenge Cupu mezi týmy Nottinghamu Panthers a Sheffieldu Steelers se na internetu začaly šířit spekulace o úmyslu, který mohl stát za smrtí Adama Johnsona.

Kanadskému hokejistovi, který při zvláštním souboji svou bruslí prořízl protihráčovo hrdlo, totiž nepomáhá jeho agresivní pověst a fakt, že minulou sezónu nasbíral 129 trestných minut, což bylo nejvíc ze všech hráčů britské ligy.

Na internetu se tak množí komentáře od lidí, kteří ho obviňují z úmyslu a nešetří ani nadávkami a výhružkami. Matt Petgrave si musel zablokovat všechny sociální sítě a strach má i o své bezpečí. Primárně kvůli chování některých fanoušků se ho tak rozhodl zastat Johnsonův spoluhráč Westin Michaud, který nenáviděného hráče jako viníka nevidí.

„Musím se vyjádřit k něčemu, co se týká nehody. Z celého srdce stojíme na straně Matta Petgravea. Nenávist, které se Mattovi dostává, je strašná a naprosto neopodstatněná. Byl jsem na úrovni střetu na střídačce blízko nehodě, viděl jsem oba hráče,“ napsal spoluhráč zesnulého hokejisty do svého vyjádření.

„Došlo tam k neúmyslnému sevření nohy, což vedlo k nekontrolovanému pádu. Je mi jasné, že jeho jednání nebylo úmyslné, a kdokoli naznačuje opak, mýlí se. Spojme se a nešiřme neopodstatněnou nenávist vůči někomu, kdo potřebuje naši podporu,“ pokračoval Michaud, jehož vyjádření nabídlo kritický pohled člověka, který byl střetu nejblíže.

Středeční pohřeb Adama Johnsona se uskuteční v Minnesotě v jeho rodném městě Hibbing.

Adam Johnson zemřel v průběhu víkendového utkání kvůli poranění krku
Adam Johnson zemřel v průběhu víkendového utkání kvůli poranění krku