Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Neštěstí biatlonového komentátora Tomáše Lachmana (47): Těžký úraz!

Autor: tad

V březnu ještě přímo z Östersundu reportoval divákům ČT sport o biatlonovém dění. V nové sezoně se ale Tomáš Lachman (47) před kamerou a za mikrofonem neobjeví. Může za to pád ze schodů a těžký úraz, po němž částečně ochrnul.

Svým nikdy nemizícím úsměvem a věčnou energií pomohl Čechům zamilovat si biatlon, naučil davy rozumět dlouho opomíjenému sportu běžkařů s malorážkami na zádech. Jistě i on se těšil na únorové mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. Začátkem května se však jeho život ve vteřině otočil naruby!

Následky pádu ze schodů při dovolené se ženou jsou naneštěstí dlouhodobé... A dopad mají i na podobu a obsazení právě startujících přenosů. „V týmu biatlonových komentátorů se bohužel neobjeví Tomáš Lachman, který se zotavuje po těžkém úraze, a jeho návrat není v této chvíli možný,“ uvedla mluvčí ČT Vendula Krejčová na dotaz Blesku.

Měsíce bez hnutí

Lachmanův stav přímo po nehodě nebyl příliš optimistický, podle informací Blesku měsíce jen ležel na lůžku bez hnutí, beze slova, prakticky nereagoval. Až v posledních týdnech se ale pro něj samotného, zdrcenou manželku Gražynu i kolegy z redakce objevil záblesk naděje.

„V poslední době se jeho stav významně zlepšil, začal dokonce v omezené míře komunikovat i se mírně hýbat. A všichni doufáme, že pokroky bude dělat i dál,“ řekl Blesku člověk blízký celému dění na jedné z brněnských klinik následné intenzivní péče.

Dlouhá cesta

Cesta k zotavení bude ale pro populárního redaktora a komentátora ještě dlouhá a všem fanouškům nezbývá než mu držet palce, že jej ještě někdy na obrazovkách uvidí.

Kdo sympatického komentátora nahradí? Čtěte tady >>

Komentátor Tomáš Lachman se vážně zranil při pádu ze schodů
Komentátor Tomáš Lachman se vážně zranil při pádu ze schodů