Úterý 5. března 2024
Svátek slaví Kazimír, zítra Miroslav
Oblačno 11°C

Biatlonový komentátor Lachman ochrnul: Dojemný vzkaz mistra světa Moravce!

Autor: Tadeáš Mahel

Byli u toho, kdy se podivný sport pro hrstku nadšenců změnil v národní poklad. Biatlonista Ondřej Moravec (39) coby hvězda, Tomáš Lachman (47) za mikrofonem.

Během let se oba spřátelili, zpráva o Lachmanově pádu ze schodů a následném částečném ochrnutí Moravce tvrdě zasáhla. „Byl to neskutečný šok,“ netají. „Lachec s námi dlouhé roky jezdil po závodech ještě coby reportér, mrznul na střelnici, všechno si tam poctivě odstál, navštěvoval nás na pokojích. Vždycky jsme vycházeli velice dobře, byl férový člověk, hrozně fajn,“ vzpomíná Moravec.

Žil prací

S novinářem ČT sport si biatlonista rozuměl, tykali si a společně už spřádali plány, jak ještě vylepšit vstupy a studia z únorového MS v Novém Městě, kde bude Moravec působit jako expert. „Byl hrozně akční a chtěl to rozhýbat a posouvat vpřed. To je mi hrozně sympatické, žil tím,“ usmívá se devítinásobný medailista z olympiád a světových šampionátů.

Moravce samozřejmě potěšila zpráva, že se Lachmanův stav v poslední době zlepšil. „Strašně bych si přál, abychom si spolu zase sedli na židličky před ty malé obrazovky a mohli ještě někdy komentovat biatlon. Hrozně moc držím palce jemu i rodině, pro tu to musí být ohromně těžké. Doufám, že jsou silní a zvládají to,“ věří Moravec.

Štafeta mužů (4x 7,5km) v Östersundu:

1. Norsko 1:14:28,4 (0 tr. okruhu + 7 dobíjení), 2. Francie - 20,6 (0+11), 3. Německo - 50,5 (1+16)… 10. ČESKO (Krčmář, Štvrtecký, Mareček, Václavík) -2:37,7 (0+11).

Lachman částečně ochrnul po jarním pádu ze schodů
Lachman částečně ochrnul po jarním pádu ze schodů