Sobota 25. května 2024
Svátek slaví Viola, zítra Filip
Oblačno, bouřka 20°C

Čelůstkovi došla s dlužníkem Hlouškem trpělivost: Poslal mu barák do dražby!

Autor: bau

Půjčil si od spoluhráče z fotbalového nároďáku 7,2 milionu korun a zaručil se domem, kde bydlí jeho rodiče. Adam Hloušek (35) se ale ke splácení dluhu neměl a barák teď půjde do dražby!

Stalo se tak na přání Ondřeje Čelůstky (34), který se s Hlouškem potkal na začátku kariéry ve Slavii a později také v reprezentaci. Stali se z nich kamarádi, a to tak dobří, že mu »Čelda« neváhal napůjčovat vysoké miliony. Nevěděl ale, že Hloušek je gambler a peníze neskutečně rychle utápí ve sportovních sázkách…

Když mu pak někdejší parťák z kabiny přestal dluh splácet, nahnal ho Čelůstka v srpnu roku 2020 k právníkům. Hloušek svůj dluh ve výši 7,2 milionu Kč před notáři uznal a za splacení se zaručil vlastním rodinným domem v Semilech. Pak ale do prosince téhož roku nezaplatil ani halíř, Čelůstkovi proto došla trpělivost definitivně a na Hlouška poslal exekutory!

Místo exekuce

Až tehdy se krátkovlasý fotbalista, který dřív vydělával velké peníze v německé lize (hrál za Norimberk, Stuttgart či Kaiserslautern), konečně probral. Vzhledem k tomu, že by jeho rodiče přišli o střechu nad hlavou, na sebe proto pouhý den před vykonáním exekuce vyhlásil bankrot! Žádost o oddlužení z loňského února tak dle zákona pozastavila veškeré procesy.

Jenže osud Hlouška zase dohnal. Soud nedávno posvětil, že barák může jít do aukce a nyní – na explicitní přání Čelůstky – se tak skutečně stane! „Na základě pokynu zajištěného věřitele č. 5, Ondřeje Čelůstky, se budou nemovitosti zpeněžovat formou elektronické veřejné dražby,“ informoval insolvenční správce s tím, že prodej proběhne 30. dubna.

Čelůstkovi došla s Hlouškem trpělivost
Čelůstkovi došla s Hlouškem trpělivost