Hloušek a ti další... Dluhy nasekali i Skuhravý, Řepka, Vůch či Pacanda

Adam Hloušek lítá v pořádném průšvihu, napůjčoval si desítky milionů a zmizel. Ve Zlíně s ním už nepočítají. V tuzemském fotbalovém prostředí bohužel není jediným, komu se něco podobného přihodilo...
Tomáš Skuhravý
Hvězda přelomu 80. a 90. let. Bomber Tomáš Skuhravý si uměl užívat života. Potíže s penězi a nakonec i zákonem měl například v dubnu 2005. Tehdy se potýkal s exekucí. O sedm let později mu exekutoři zabavili domácí elektroniku. Visel 2,7 milionu korun, jenže penzion “Bomber” převedl na otce a na majetek v Itálii, kde hrál a dodnes žije, tuzemské úřady nemohly. Aby toho nebylo málo, za fingovanou krádež auta dostal čtyřletou podmínku.

Milan Pacanda
Mohl být hvězdou českého a možná i evropského fotbalu. Talent by na to měl. Špatná životospráva ho ale stála kariéru. Zmařený talent se dostal do dluhové spirály a ke konci posledního profesionálního angažmá ve Znojmě, které mu dokonce pomáhalo s pohledávkami věřitelů, přestal chodit na tréninky a na vrátnici stadionu se objevil jen v případech, kdy potřeboval peníze. K dluhům se přidaly deprese a s fotbalem byl konec. V české lize nastoupil k 215 zápasům a vstřelil 59 gólů.

Tomáš Řepka
Tomáš Řepka vydělával balík ve Fiorentině a West Hamu, přesto i on se po skončení kariéry potýkal s nedostatkem peněz. Dvěma bývalým manželkám dlužil na alimentech a čelil devíti exekucím. 100 tisíc k tomu dlužil někdejšímu majiteli Bohemians Michalu Vejsadovi. Po medializaci a hrozbě soudu, když už v té době byl v podmínce, nakonec střelec zlatého mistrovského gólu Sparty z roku 2010 svému závazku rychle dostál a požadovanou částku zaplatil.

František Rajtoral
Závislost na hazardních hrách a z nich plynoucí dluhy. S tím se potýkal František Rajtoral, který spáchal sebevraždu při angažmá v Gaziantepu. Před tragédií měl mít obstavený účet, dlužit měl finančnímu úřadu, stejně tak na sociálním a zdravotním pojištění, měl leasingové smlouvy na pět aut a splácel hypotéku. Přitom se jednalo o skvělého fotbalistu, radost z této hry rozdával třeba v Hannoveru.

David Bystroň
Dvojnásobného mistra ligy Davida Bystroně zastavil dopingový nález po zápase s Borisovem v listopadu 2011. Plzeň s ním rozvázala smlouvu a nevyplatila bonusy za starty v Champions League. Vinou nečekaného konce nechal na západě Čech fůru peněž a výše jeho dluhů se za nezaplacené účty za telefon, energie a daně, měla vyšplhat až k hranici 3,5 milionu korun. Oběsil se ve sklepě domu ve Švýcarsku, kde hrál za klub US Schluein Ilanz.

Egon Vůch
Zlobivým dítětem českého fotbalu býval Egon Vůch. Po štacích v Teplicích, Liberci a Plzni zamířil do Kazachstánu. I kvůli peněžence, potřeboval si totiž vydělat na dluhy, které nadělal. Tam se pro změnu potýkal se závistí, protože pobíral podstatně větší gáži, než bylo v postsovětské zemi standardem. Za jeho závazky údajně stáli falešní kamarádi, kteří se dostali k jeho dokladům a dluhy mu nadělali. V době covidu brigádně zaskočil za kasou v supermarketu. Zároveň se ho mafie snažila namočit do sázkařské kauzy, v níž jel jiný exligový hráč David Jablonský.

Martin Klein
Šestý nejmladší střelec historie Ligy mistrů, Martin Klein, měl rovněž finanční trable. Nevyšla mu investice, na čas propadl sázkám a gamblingu, půjčil si od nesprávných lidí a už se to s ním vezlo. Na dluhy si musel vydělat (stejně jako Egon Vůch) v Kazachstánu. Nejlepší sportovní angažmá pak ze svého pohledu zažil ve Ferencvároši Budapešt. Dnes působí v agentuře 121 Elite Sports, spolupracuje s legendárním Frederikem Kanoutém a paradoxně radí mladým hráčům, jak s penězi z fotbalu správně naložit a „nezkrachovat“.