27. července 2020 • 15:45

Dota 2 překonala další milník. Za 62 dní vybrala na prize pool 30 milionů dolarů

Autor: maa
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Mladá Boleslav 2:0. Rozhodla Holešova kapitánská hlavička
SESTŘIH: Plzeň - České Budějovice 5:0. Demolice a šestá porážka Dynama v řadě
VŠECHNA VIDEA ZDE

V letošním roce se nejštědřejší esportový turnaj neuskuteční. The International v populární MOBA hře Dota 2 byl kvůli koronaviru přeložen na příští rok, tradiční battle pass ovšem vyšel a hráči se znovu skládají na prize pool. Za pouhých 62 dní se pro ty nejlepší vybralo přes 30 milionů dolarů.The International patří každý rok mezi nejpopulárnější a hlavně nejštědřejší esportové turnaje a pravidelně boří jeden rekord za druhým. Nejinak tomu je i tento rok, ač se letos samotný turnaj kvůli koronaviru neskuteční. Na celkovou odměnu pro ty nejlepší hráče se totiž skládají sami hráči.

Valve, tedy vývojář hry, totiž v období zhruba 3 měsíců prodává speciální bitevní deník, který v základu stojí necelých 10 dolarů, což je zhruba 225 korun. A 25 % ze všech prodaných battle passů daruje právě na prize pool.

The InternationalFoto The International

V loňském roce se podařilo vybrat finálních 34,3 milionů dolarů za 110 dní. A letos by to mohlo být ještě víc. Hráčům totiž trvalo pouhých 62 dní, než překonali v prize poolu hranici 30 milionů dolarů, tedy 668 milionů korun.

Do konce deníku zbývá ještě více než měsíc, a tak je pravděpodobné, že se částka ještě navýší. Zbývá totiž vydání poslední arcany, tedy speciálního kosmetického předmětu, na Windranger a třetí immortal truhly. Právě po vydání těchto odměn se pravidelně výše prizepoolu opět rapidně zvedá.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud