22. července 2014 • 19:36

Jablonečtí Galácticos mají cíl: Chceme poháry a bojovat o titul

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
REVIEW Bohemians: Propad klokanů? Lazaret Ďolíček, letní flopy a starý kádr
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z pozice "černého koně" a jednoho z aspirantů na čelní příčky v tabulce vstoupí do ligové sezony fotbalisté Jablonce. Severočeský klub po neúspěchu v minulém ročníku přivedl kouče Jaroslava Šilhavého, sedm nových posil v čele s reprezentantem Tomášem Hübschmanem a s přebudovaným kádrem se touží vrátit na místa zaručující poháry. I v nich by se chtěl Jablonec časem výrazněji prosadit."Pan (majitel Miroslav) Pelta projevil obrovskou vůli vybudovat mužstvo, které bude atakovat nejvyšší příčky, dostane se do pohárů a i v nich bude konkurenceschopné. To je náš cíl a ta cesta teď odstartovala," řekl na dnešní tiskové konferenci Šilhavý. "Chceme se pohybovat na horních příčkách, atakovat poháry a boj o titul," doplnila další zkušená posila útočník Tomáš Jun.

Jablonecký kádr potkalo po jedenáctém místě v minulé sezoně "zemětřesení". Odešlo třináct hráčů, naopak přišlo sedm nových posil. Vedle Hübschmana a Juna ještě beci José Antonio Romera ze Španělska, Milan Mišůn a Luděk Pernica, záložník Martin Pospíšil a gólman Vlastimil Hrubý.

"Obměna je veliká, ale myslím, že ta cesta je správně nastolená. Dávalo se to dohromady, musím kluky za přípravu pochválit. Už v posledním zápase s Rostovem (2:0) se ve hře objevily prvky, které bychom si představovali," pochvaloval si generálku na sezonu Šilhavý. "Věřím, že se to bude zdokonalovat a posouvat dál," řekl bývalý liberecký trenér.

Je připraven na to, že přebudování mužstva chvíli potrvá. "Nedokážu odhadnout, jestli to budou tři měsíce, měsíc, nebo půl sezony," podotkl Šilhavý. I vedení je jasné, že úspěchy nemusejí přijít hned. "Jsme na začátku cesty. Vedení vyjádřilo trpělivost, aby se tým dal dohromady. Důvěra tady určitě je, aspoň jsme tak byli ubezpečeni," dodal Šilhavý.

Slovo titul prý od majitele klubu a předsedy asociace Pelty neslyšel. "Ambice a sny jsou vždy ty nejvyšší, ale tohle slovo nepadlo. I když z pana Pelty cítím odhodlání a nasazení. Podmínky jsou vytvořené pro to, abychom se dostali hodně vysoko," řekl Šilhavý, který předloni získal titul v sousedním Liberci.

Jablonec s ohledem na mohutné posilování kádru navýšil rozpočet. "Přestavba týmu rozpočet samozřejmě ovlivňuje, promítne se to, že nakupujeme hotové hráče. Ještě čekáme druhou půlku částky za odchod Vaňka. Účetní rok ale končí až 30. června, takže nedokážu přesně říct, o kolik procent se rozpočet zvýšil," uvedl sportovní ředitel Petr Flodrmann.

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud