Herci a hosté divadla Ypsilon pokřtili kalendář Dukly Praha | iSport.cz
Stanislav Hrabě
4. prosince 2014 • 12:00

Herci a hosté divadla Ypsilon pokřtili kalendář Dukly Praha

TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jiří Lábus ho přitiskl na hruď, Dana Synková, Miroslav Kořínek, Jan Jiráň, Pavel Nový a Jan Kačer ho pohladili. Žádný jiný fotbalový kalendář na rok 2015 neměl takový křest jako Dukly Praha. Navíc si ho hráči vytvořili sami. Z divadla Ypsilon se vydalo na vánoční trh zvláštní dílo: kalendář nazvaný Celá Dukla čte (a píše).Rodil se celý rok, kdy se na tribuně stadionu na Julisce scházeli hráči Dukly všech věkových kategorií s osobnostmi uměleckého života, povídali si a četli. Nejen díla českých či světových autorů, ale i svoje výtvory. Šlo o nápad spisovatelky Zuzany Maléřové a náramně se líbil. Oběma stranám. „Pochopila jsem, že nemají v hlavách jen fotbal,“ svěřila se herečka a tanečnice Tereza Pokorná-Herzová.

Vytvořené dílo smazalo klubové vášně. „Jsem slávista, ale po krásných chvílích na Julisce snad začnu fandit i Dukle,“ nezatajil herec a režisér Jan Kačer. Přítomným hráčům a trenérům s chutí na kytaru pak zahrál oddaný sparťan Jan Jiráň.  

Během roku se na Julisce přečetla téměř celá knížka Malý princ od francouzského šlechtice Antoina de Saint-Exupéry. Zbyla jen jedna pasáž, při slavnostním křtu tento rest napravila Zuzana Maléřová. „Škoda, že to nebylo v originále,“ povzdechl si francouzský útočník Jean-David Beauguel. Jeho znalost češtiny ještě není na vysoké úrovni a z celého představení rozuměl máločemu. Ale i jemu se to moc líbilo. Zažil něco, co není ve fotbalovém prostředí právě obvyklé.

Jiří Lábus se ke kalendáři přitiskl.
Jiří Lábus se ke kalendáři přitiskl.

 


Články odjinud


Články odjinud