CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slavia 3:3. Dramatické derby, hosté srovnali z 0:3

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty ztratili ve šlágru 21. ligového kola v pražském derby tříbrankový náskok a se Slavií remizovali 3:3. Letenští vedli po dvou trefách zimní posily Nicolaeho Stanciua a vlastní brance Tomáše Součka v půli 3:0, ale hosté v posledních 20 minutách srovnali. Díky gólům Miroslava Stocha a Simona Deliho snížili a v páté minutě nastavení z penalty zařídil dělbu bodů Milan Škoda. Hned čtyřikrát v derby změnilo původní verdikt video.

Domácí: 12. Stanciu, 31. Souček (vl.), 43. Stanciu

Hosté: 70. Stoch, 83. Deli, 90+5. Milan Škoda

Domácí: Niță – Zahustel, Nhamoinesu, Štetina, M. Frýdek – Kulhánek, Kanga – V. Kadlec (83. Josef Šural), Stanciu, Plavšić (90. Mich. Kadlec) – Lafata (C) (71. Sáček).

Hosté: O. Kolář – Frydrych (46. Hromada), Jugas, Deli, Bořil – Souček – Stoch, Hušbauer, Danny (46. Van Buren, 74. Tecl), Sobol – Milan Škoda (C).

17 034 diváků

Slavia na druhém místě tabulky udržela sedmibodový náskok před Spartou. Na vedoucí Plzeň ztrácejí červenobílí obhájci trofeje šest bodů, Viktoria má ale k dobru dvě utkání.

Sparta v derby počtvrté za sebou nezvítězila. Letenští i ve druhém duelu pod novým trenérem Pavlem Hapalem remizovali a nerozhodný výsledek si připsali počtvrté za sebou. V tabulce jsou až šestí.

V Praze napadlo několik centimetrů sněhu, pořadatelé ale dokázali připravit hrací plochu do takového stavu, že se mohlo hrát. Přestože před derby měla lepší formu Slavia, úvod patřil Spartě.

V 11. minutě ještě Plavšičovu střelu vyrazil Kolář, ale o minutu později udělal slávistický gólman velkou chybu. Stanciu střílel prakticky z brankové čáry a Kolář si míč srazil do sítě. V 18. minutě mohl zvýšit Lafata , ale z malého vápna překopl břevno.

Pak poprvé vstoupilo do hry video. Sudí Královec nařídil po Jugasově ruce penaltu, ale zhlédnutí záznamu "vytáhl" situaci před šestnáctku a kopal se jen přímý kop. Odražený balon napálil do sítě Stanciu, ale Štetina stál vedle Koláře v ofsajdu a video opět změnilo původní verdikt.

Letenští tak zvýšili na 2:0 až v 31. minutě. Stanciu zahrál rohový kop na bližší tyč a slávista Souček hlavou zamířil do vlastní branky. Za šest minut červenobílí díky Bořilově křížné střele snížili, ale potřetí v utkání změnilo verdikt video, neboť Škoda předtím stál v ofsajdu.

Zimní posila Slavie brankář Kolář neměl den a ve 43. minutě inkasoval další laciný gól. Stanciu dostal na straně prostor a střelou z úhlu na bližší tyč s mírnou Škodovou tečí přidal druhou trefu v utkání a třetí v české lize. Poprvé v historii nejvyšší soutěže některý z týmů v derby vyhrál první půli o tři góly.

Slávistický kouč Trpišovský po přestávce poslal na trávník Hromadu s Van Burenem a hosté se snažili o zdramatizování zápasu. V 63. minutě ještě Stoch pálil vedle, ale v 70. minutě už po rohu poslal balon nechytatelně pod břevno a připsal si první soutěžní gól v červenobílém dresu.

Na druhé straně po Stanciuově střele zasáhl Kolář, Štetina z dorážky minul a Spartu to nakonec přišlo hodně draho. V 83. minutě totiž snížil po rohu hlavou Deli a v nastavení počtvrté změnilo verdikt video. Sudí Královec po dohrání akce a zhlédnutí opakovaného záznamu nařídil po Štetinově faulu ve vápně penaltu a Škoda zařídil dělbu bodů.

Štetina: Můžeme si za to sami, přestaneme hrát a jdeme špatnému výsledku naproti.

Škoda: Věřili jsme, že s prvním gólem se to zlomí a to se potvrdilo

Sparta Praha - Slavia Praha 3:3 (3:0)

Branky: 12. a 43. Stanciu, 31. vlastní Souček - 70. Stoch, 83. Deli, 90.+5 Škoda z pen. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek - Zelinka (video). ŽK: Lafata, V. Kadlec, Plavšič, Šural, Štetina - Danny, Hromada, Deli, Bořil. Diváci: 17.034.

Sparta: Nita - Zahustel, Costa, Štetina, Frýdek - Kulhánek, Kanga - V. Kadlec (83. Šural), Stanciu, Plavšič (90. M. Kadlec) - Lafata (70. Sáček). Trenér: Hapal.

Slavia: Kolář - Frydrych (46. Van Buren, 74. Tecl), Jugas, Deli, Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer, Danny (46. Hromada), Sobol - Škoda. Trenér: Trpišovský.

KLÍČOVÉ MOMENTY ZÁPASU:

Sparta - Slavia: Lafata upadl v souboji s Delim a Bořilem, Královec penaltu neodpískal

Sparta - Slavia: Stoch vypálil z přímého volného kopu z dálky kousek nad

Sparta - Slavia: Plavšičovu dělovku skvěle vyrazil Kolář

Sparta - Slavia: Stanciu z úhlu propálil Koláře a Sparta vede 1:0

Sparta - Slavia: Hušbauer dělovkou z vápna nastřelil jen ležícího Costu

Sparta - Slavia: Lafata byl sám na malém vápně, v pádu přestřelil bránu

Sparta - Slavia: Jugas trefil Plavšičovu přihrávku rukou, Královec po konzultaci s videem nařídil přímák na hranici vápna

Sparta - Slavia: Stanciův gól Královec neuznal kvůli Lafatovu ofsajdu

Sparta - Slavia: Stoch vypálil z úhlu, ale netrefil bránu

Sparta - Slavia: Souček se položil do hlavičky – a trefil vlastní bránu. 2:0 pro Spartu

Sparta - Slavia: Stanciův přímý volný kop Kolář bezpečně lapil

Sparta - Slavia: Bořil po rozehraném rohu propálil Nitu, ale video gól zrušilo kvůli ofsajdu

Sparta - Slavia: Hušbauerova dělovka letěla kousek nad břevno

Sparta - Slavia: Stanciovu ránu lehce tečoval Škoda a Sparta vede 3:0

Sparta - Slavia: Trpišovský o půli dvakrát střídá, na hřiště jdou Van Buren a Hromada

Sparta - Slavia: Kanga z dálky vyzkoušel Koláře, ten jeho ránu zastavil

Sparta - Slavia: Hušbauerovu střelu z úhlu vyrazil Nita na roh

Sparta - Slavia: Stochova střela z hranice vápna proletěla těsně vedle brány

Sparta - Slavia: Hušbauer vypálil jen doprostřed, Nita chytil

Sparta - Slavia: Stoch se trefil z úhlu do odkryté brány, Slavia snížila na 1:3

Sparta - Slavia: Stanciův přímák vyrazil Kolář přímo na hlavu Štetinovi, ten těsně minul bránu

Sparta - Slavia: Deli se po rohu trefil hlavou a snížil na 2:3

Sparta - Slavia: Tecl šel z úhlu na bránu, Nita vyrazil

Sparta - Slavia: Tecl upadl ve vápně, video se zpožděním poradilo penaltu, Škoda proměnil – 3:3

Sparta - Slavia: Emoce na Spartě – Kadlec se rozčiloval, slávisté slaví