11. srpna 2017 • 19:50

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Jihlava 2:0. Hušbauer dal penaltu, zvýšil Danny

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Slavie porazili v předehrávce 3. ligového kola Jihlavu 2:0. Mistr rozhodl už v úvodních 18 minutách, kdy se trefil Josef Hušbauer z penalty a Portugalec Danny. Pražané napravili minulou remízu z Ostravy a výhrou se naladili na úterní úvodní zápas 4. předkola Ligy mistrů na půdě APOELu Nikósie. Červenobílí mají po třech kolech ligy sedm bodů, naopak Jihlava získala jen bod a stále čeká na gól.

Domácí: 6. Hušbauer, 18. Danny

Hosté:

Domácí: Laštůvka – Bořil (46. Frydrych), Jugas, Deli (60. Souček), Sobol – Ngadeu – Van Buren (86. Švento), Hušbauer, Rotaň, Danny – Milan Škoda (C).

Hosté: Rakovan – Nový, Kryštůfek, J. Krejčí (C), Keresteš – Zoubele (80. Štěpánek), N. Daníček (46. Klíma) – Fulnek, Hronek, Popović (55. Dvořák) – D. Ikaunieks.

10 112 diváků

Trenér Slavie Jaroslav Šilhavý nasadil do základní sestavy novou posilu ukrajinského obránce Sobola, který zamířil do Edenu teprve ve středu. Do útoku se pak oproti duelu v Ostravě vrátil Škoda a právě on vybojoval už po pěti minutách penaltu poté, co ho ve vápně po rohu stáhl Zoubele. Pokutový kop proměnil Hušbauer, přestože bývalý slávistický brankář v barvách Jihlavy Rakovan vystihl směr střely.

Pražané od začátku kontrolovali hru a v 18. minutě zvýšili náskok. Hušbauer narýsoval kolmici do běhu na Škodu, jehož ránu vyrazil Rakovan jen k Dannymu, který doklepl míč do opuštěné branky a dočkal se premiérové trefy ve slávistických barvách. Pro červenobílé to byl v pátém soutěžním utkání sezony první gól ze hry a ne ze standardky.

Hušbauer chválil Sobola a litoval neproměněných šancí. Gólů mohlo být víc, hlavně v první půli, tvrdil

V tu chvíli už začínalo být jasné, že červenobílí budou bodovat i v 29. ligovém duelu od příchodu Šilhavého. Po půlhodině domácí vyšachovali hostující obranu a dostali po Hušbauerově dorážce balon do jihlavské sítě potřetí, ale gól kvůli ofsajdu neplatil. Těsně před pauzou pak Škoda po Hušbauerově centru pálil sám před brankou nad.

Po změně stran začala hrozit i Vysočina. V 53. minutě po akci střídajícího Klímy vyrazil nebezpečnou střelu gólman Laštůvka na roh, po něm se odrazil míč k Hronkovi, ale ten odkrytou branku netrefil. Neujala se ani Dvořákova dalekonosná střela a Slavia tak ani ve třetím kole neinkasovala.

Domácí po pauze ubrali z tempa a větší šanci měli až v 71. minutě, kdy Dannyho ránu vyrazil Rakovan. I tak Pražané v klidu dotáhli zápas ke třem bodům.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Jihlava 2:0. Za 20 minut rozhodnuto, góly dali Hušbauer a Danny

Slavia - Jihlava: Škoda po rohu hlavičkoval vysoko nad

Slavia - Jihlava: Danny vypálil zblízka, Rakovana nepřekonal

Slavia - Jihlava: Škoda upadl do vápna, rozhodčí penaltu nenařídil

Slavia - Jihlava: Neuvěřitelné! Frydrych vyrazil míč z prázdné brány, Hronek se z metru ukopl

Slavia - Jihlava: Ngadeu přiklepl míč Van Burenovi, ten překopl bránu

Slavia - Jihlava: Po Škodově souboji se Zoubelem kopal Hušbauer penaltu a Slavia vede 1:0

Zoubele: Posily Slavie? Je to sci-fi hrát proti takovým jménům

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38