CELÝ SESTŘIH: Slavia - Ostrava 2:1. Frydrych se trefil na obě strany

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Slavie udolali v 16. ligovém kole Ostravu 2:1. Baník vedl od osmé minuty po vlastní brance domácího Michala Frydrycha, ale ve 24. minutě vyrovnal Milan Škoda. Za čtyři minuty odčinil zaváhání z úvodu vítěznou trefou Frydrych. V závěru zápasu pak sudí Jan Jílek chybně neodpískal pro hosty penaltu po Jugasově jasném faulu na Milana Baroše. Úřadující mistr částečně napravil pondělní remízu v Jablonci a dostal se o skóre na druhé místo tabulky před Olomouc, která má k dobru utkání v Liberci. Ostravský nováček prohrál v lize venku poosmé za sebou a je čtrnáctý.

Domácí: 25. Milan Škoda, 28. Frydrych

Hosté: 10. Frydrych (vl.)

Domácí: Laštůvka – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Sobol – Hušbauer (68. Sýkora), Souček – Zmrhal (62. Van Buren), Danny, Stoch (89. Altintop) – Milan Škoda (C).

Hosté: Šustr (42. Chmiel) – P. Breda, Pokorný, Azackij (58. Baroš), Morgan (70. de Azevedo) – Hlinka, Šindelář – Granečný, R. Hrubý (C), Mičola – Poznar.

Domácí: Altintop, Bílek, Bořil, Kovář, Necid, Sýkora, Van Buren

Hosté: de Azevedo, Baroš, Chmiel, Panić, Macej, Šašinka, Sus

Domácí: Danny, Laštůvka

Jílek – Paták, Kříž

Eden Aréna, Praha-Vršovice

11 087 diváků

Slávisté se před utkáním rozloučili s kapitánem Bílkem, jenž končí kariéru a přesune se do představenstva klubu. V ostravské sestavě překvapivě chyběl kapitán Baroš, který začal jen na lavičce. Domácí nastoupili v téměř totožné zahajovací jedenáctce jako v pondělí při remíze 1:1 v Jablonci, jen na pravém kraji hrál místo Bořila Frydrych.

A právě ostravský odchovanec prožil nešťastný vstup do zápasu. V osmé minutě se Baník dostal poprvé k domácímu vápnu, Hrubý nacentroval před branku a Frydrych ve snaze odvrátit míč před Granečným zamířil do vlastní sítě. Hostující "kotel" pak bývalému hráči Baníku za gól poděkoval.

Ve 13. minutě mohlo být vyrovnáno, Hušbauerovu střelu ale zastavila tyč. Favorit se dočkal až ve 24. minutě, kdy si Škoda narazil se Zmrhalem a se štěstím prostřelil brankáře Šustra, který míč tečoval nohou, ale v cestě do sítě mu nezabránil. Domácí kanonýr dal sedmý ligový gól v sezoně.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Ostrava 2:1. Rozhodl Frydrych, trefil se na obě strany

Ve 28. minutě Slavia otočila skóre. Danny z první obloučkem přehodil obranu hostů, za kterou si zaběhl Frydrych a povedeným volejem odčinil předchozí vlastní branku, byť si Šustr opět na míč sáhl. Domácí zadák dal první gól v ligové sezoně.

Po půlhodině hry zahalil stadion dým ze sektoru hostů a rozhodčí Jílek zápas na pět minut přerušil. Svůj smolný poločas pak podtrhl ostravský gólman Šustr. Kvůli zranění ve 42. minutě odkulhal z trávníku a přepustil místo Chmielovi, jenž chytal ligu poprvé od loňského května.

Do druhé půle vstoupil Baník přece jen aktivněji. Slávistům se několikrát otevřel prostor k brejku, ale velká šance z toho nebyla. Ostravský kouč Kučera už v 58. minutě stáhl stopera Azackého, místo něhož nasadil útočníka Baroše. Chvíli nato prováhal zakončení Hušbauer, který pak po střetu se Šindelářem musel střídat.

Pražanům se po změně stran příliš nedařilo, přesto mohli přidat pojistku, Součkovu hlavičku po rohu ale vytáhl Chmiel. V 85. minutě se na druhé straně marně dožadoval penalty Baroš po Jugasově zákroku, který byl přitom jasně v rozporu s pravidly. Červenobílí už výhru v posledním podzimním kole udrželi a vítězně se naladili na čtvrteční boj o postup v Evropské lize s Astanou.

Slavia - Ostrava: Hrubého centr těsně před Hlinkou odhlavičkoval Ngadeu

Slavia - Ostrava: Šustr se zranil při odkopu a musí střídat, do brány Baníku jde Chmiel

Slavia - Ostrava: Nehraje se – fanoušci Baníku zakouřili Eden dýmem ze světlic

Slavia - Ostrava: Frydrych se tentokrát trefil do správné brány a Slavia vede 2:1

Slavia - Ostrava: Škoda si vyměnil míč se Zmrhalem a prostřelil Šustra – 1:1

Slavia - Ostrava: Hušbauer mohl vyrovnat, ale krásnou střelou trefil tyč

Slavia - Ostrava: Baník vede 1:0! Frydrych si dal vlastní gól

Slavia - Ostrava: Ceremoniál před zápasem – Slavia se loučí s kapitánem Bílkem