Agentka: Stanciua chceme do Sparty. Odmítl Besiktas, FCSB i Emiráty | iSport.cz
4. ledna 2018 • 04:55

Agentka: Stanciua chceme do Sparty. Odmítl Besiktas, FCSB i Emiráty

TOP VIDEA
Bohemians - Opava: Jindřišek v posledních vteřinách spasil Klokany a srovnává na 1:1! Bohemians - Opava: Jindřišek v posledních vteřinách spasil Klokany a srovnává na 1:1!
Smutek na "Staromáku", semifinále MS v hokeji sleduje i primátor Hřib Smutek na "Staromáku", semifinále MS v hokeji sleduje i primátor Hřib
VŠECHNA VIDEA ZDE

Příchod Nicolae Stanciua do Sparty? Pro jeho agentku Anamarii Prodanovou je to momentálně úkol číslo jedna. Rumunský záložník chce za každou cenu z Anderlechtu do Prahy. „Snažíme se ho do ní dostat,“ potvrdila Prodanová pro iSport.cz s tím, že 24letý fotbalista odmítl nabídky Besiktase, FCSB (dříve Steaua) či klubů z Blízkého východu.To, jakým způsobem je před rokem a půl pomohl vyřadit z předkola Ligy mistrů, mají na Letné ještě v živé paměti. Především sportovní ředitel Zdeněk Ščasný, který Spartu vedl proti rumunské Steaue jako hlavní kouč. Není proto divu, že by talentovaného tvůrce hry rád viděl v rudém dresu.

Dobré znamení pro Pražany je, že sám Stanciu si přeje, aby jeho kroky směřovaly právě na Letnou. „Zájmem Sparty je poctěn a dělá vše pro to, aby za ni mohl hrát. Zná kouče Stramaccioniho, proti Spartě hrál a ví, že je to velký klub. Líbí se mu i Česká republika, má o všem dokonalé informace,“ řekla iSport.cz hráčova manažerka Anamaria Prodanová.

Podle ní 24letý záložník odmítl nabídky jak od Besiktase, tak i případný návrat do rumunského FCSB, který jej před rokem a půl prodal za deset milionů eur do Belgie. Ve hře údajně byli zájemci ze Spojených arabských emirátů i Saúdské Arábie. „Ale on se rozhodl jít do Sparty,“ tvrdí Prodanová. „Když si hráč něco přeje, je naší prací to splnit.“

Mám nabídku Sparty a chci pracovat s trenérem Stramaccionim, řekl Nicolae Stanciu
Mám nabídku Sparty a chci pracovat s trenérem Stramaccionim, řekl Nicolae Stanciu

V současné chvíli probíhají jednání na obou stranách a během pár dní by mělo být jasno. „Snažíme se domluvit s Anderlechtem, aby ho uvolnil na hostování s opcí na přestup,“ vyjasňuje formu působení Prodanová. „Stanciu klubu jasně řekl, že si přeje odejít do Sparty. Samozřejmě že jde o velké peníze, ale budeme se snažit najít řešení. A myslím, že ho najdeme,“ dodala.

Rumunský reprezentant už před pár dny uvedl, že nabídku od Sparty má a hodlá ji akceptovat. V mužstvu Andrey Stramaccioniho by měl zaplnit díru po Tomáši Rosickém coby tvořivý záložník.

Do Anderlechtu odešel šikovný záložník v létě 2016 za deset milionů eur jen pár týdnů poté, co se blýskl ve třetím předkole Ligy mistrů proti Spartě. Místo toho, aby se ale odrazil k lepšímu angažmá, začal spíše stagnovat. V aktuální sezoně totiž odehrál jen patnáct soutěžních zápasů a dal v nich jednu branku.

Důvodem jeho odchodu však mají být i spory s trenérem Heinem Vanhaezebrouckem, o nichž spekulují média v Rumunsku i Belgii. I proto se jeho odchod z Bruselu nabízí.

Matějovský: Cizinci ve Spartě? Vedení se tak rozhodlo, tak nám nezbývá než tomu věřit
720p 360p

 


Články odjinud


Články odjinud