17. ledna 2018 • 15:23

Sparta - Tchien-tin 4:1. Proti čínskému týmu zářil Ben Chaim, připsal si 2+1

Plzeň poprvé na Santiago Bernabéu. Na tréninku si vyzkoušela slavný stadion Plzeň poprvé na Santiago Bernabéu. Na tréninku si vyzkoušela slavný stadion
Pulkrab o souhře s Tettehem: Fotbalový jazyk je jednoduchý, měli jsme jasné úkoly Pulkrab o souhře s Tettehem: Fotbalový jazyk je jednoduchý, měli jsme jasné úkoly

Fotbalisté Sparty vyhráli i druhý přípravný zápas v roce 2018. Na španělském soustředění porazili třetí tým čínské ligy Tchien-ťin Čchüan-ťien 4:1. Dobrý výkon předvedl Tal Ben Chaim, který nastoupil v útoku s Davidem Lafatou a připsal si dva góly a jednu asistenci. O zbylé trefy se postarali obránce David Hovorka a záložník Martin Frýdek.

"Byl to kvalitní zápas a čtyři vstřelené góly jsou opět důležité pro sebevědomí. Doufám, že to takhle bude pokračovat a kluci si budou o něco víc věřit," uvedl pro klubový web asistent trenéra Sparty Radoslav Kováč. "Kluci dokázali do zápasu dostat některé věci z tréninku, ale samozřejmě jsme i pár věcí pokazili a s některými věcmi spokojení nejsme, ale v zápase bylo více pozitivnějších věcí," dodal.

Sparta měla od úvodu navrch a v 18. minutě otevřela skóre, když si na centr od Vatajelua naskočil David Hovorka a přesnou hlavičkou poslal balon do sítě. O pět minut později vedli Pražané už 2:0. Hovorka se změnil v nahrávače, kolmicí vysunul Ben Chaima, jenž si zasekl balon a prostřelil gólmana.

V sestavě Sparty nechyběl ani záložník Martin Frýdek

V 26. minutě přidala Sparta třetí trefu. Zahustel ve skluzu přihrál Ben Chaimovi a ten se prosadil podruhé v utkání. Trefil si i v prvním zápase zimní přípravy, v němž Letenští na Strahově rozstříleli druholigové Táborsko 7:2. "Je to dobré hlavně pro něj samotného. Věřím, že mu to pomůže. Důležité je, aby takhle hlavně pokračoval dál a pracoval pro nás," uvedl Kováč.

Po přestávce pátý celek české ligy kontroloval hru a v 65. minutě skóroval počtvrté. Pražané se narážečkou dostali od rohového praporku, Ben Chaim proběhl s míčem až k soupeřově brance a jeho centr zužitkoval Martin Frýdek.

Čínský celek snížil v 76. minutě po chybě sparťanské defenzivy s brankářem Dúbravkou. Za Tchien-ťin Čchüan-ťien nastoupil belgický hvězdný reprezentant Axel Witsel. "Soupeř měl určitou kvalitu, vyzdvihnout musím jejich největší hvězdu Witsela, který je fantastický hráč. Měli tam v útoku také Modesteho, který je hodně silný v soubojích, ale kluci si s ním dokázali poradit, což je velmi dobře. Byl to pracovitý a dobrý soupeř pro nás," prohlásil Kováč.

Domácí: 19. Hovorka, 23. Chaim, 26. Chaim, 65. Frýdek

Hosté: 76. Cheng

Domácí: Dúbravka (82. Bičík) – Zahustel (66. Karavajev), Štetina, Hovorka, M. Kadlec – Mavuba (46. Kulhánek), Sáček – Vatajelu (87. Dao), M. Frýdek (82. Drchal), Ben Chaim (70. Mustedanagič) – Lafata (57. Plavšič)

Hosté: Zhang Lu – Wang, Zhang Xuri, Xungcan, Zhang Cheng, Modeste, Witsel, Wang Xiaolong, Wang Yongpo, Liu, Mi

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.