17. ledna 2018 • 15:23

Sparta - Tchien-tin 4:1. Proti čínskému týmu zářil Ben Chaim, připsal si 2+1

Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený

Fotbalisté Sparty vyhráli i druhý přípravný zápas v roce 2018. Na španělském soustředění porazili třetí tým čínské ligy Tchien-ťin Čchüan-ťien 4:1. Dobrý výkon předvedl Tal Ben Chaim, který nastoupil v útoku s Davidem Lafatou a připsal si dva góly a jednu asistenci. O zbylé trefy se postarali obránce David Hovorka a záložník Martin Frýdek.

"Byl to kvalitní zápas a čtyři vstřelené góly jsou opět důležité pro sebevědomí. Doufám, že to takhle bude pokračovat a kluci si budou o něco víc věřit," uvedl pro klubový web asistent trenéra Sparty Radoslav Kováč. "Kluci dokázali do zápasu dostat některé věci z tréninku, ale samozřejmě jsme i pár věcí pokazili a s některými věcmi spokojení nejsme, ale v zápase bylo více pozitivnějších věcí," dodal.

Sparta měla od úvodu navrch a v 18. minutě otevřela skóre, když si na centr od Vatajelua naskočil David Hovorka a přesnou hlavičkou poslal balon do sítě. O pět minut později vedli Pražané už 2:0. Hovorka se změnil v nahrávače, kolmicí vysunul Ben Chaima, jenž si zasekl balon a prostřelil gólmana.

V sestavě Sparty nechyběl ani záložník Martin Frýdek

V 26. minutě přidala Sparta třetí trefu. Zahustel ve skluzu přihrál Ben Chaimovi a ten se prosadil podruhé v utkání. Trefil si i v prvním zápase zimní přípravy, v němž Letenští na Strahově rozstříleli druholigové Táborsko 7:2. "Je to dobré hlavně pro něj samotného. Věřím, že mu to pomůže. Důležité je, aby takhle hlavně pokračoval dál a pracoval pro nás," uvedl Kováč.

Po přestávce pátý celek české ligy kontroloval hru a v 65. minutě skóroval počtvrté. Pražané se narážečkou dostali od rohového praporku, Ben Chaim proběhl s míčem až k soupeřově brance a jeho centr zužitkoval Martin Frýdek.

Čínský celek snížil v 76. minutě po chybě sparťanské defenzivy s brankářem Dúbravkou. Za Tchien-ťin Čchüan-ťien nastoupil belgický hvězdný reprezentant Axel Witsel. "Soupeř měl určitou kvalitu, vyzdvihnout musím jejich největší hvězdu Witsela, který je fantastický hráč. Měli tam v útoku také Modesteho, který je hodně silný v soubojích, ale kluci si s ním dokázali poradit, což je velmi dobře. Byl to pracovitý a dobrý soupeř pro nás," prohlásil Kováč.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H