CELÝ SESTŘIH: Sparta - Liberec 2:0. Trefily se posily Stanciu a Kanga | iSport.cz
18. února 2018 • 19:55

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Liberec 2:0. Trefily se posily Stanciu a Kanga

Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2! Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2!
Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká

Fotbalisté Sparty začali jarní část sezony první ligy výhrou 2:0 nad Libercem. Duel 17. kola rozhodla gólem v páté minutě zimní posila Pražanů Nicolae Stanciu střelou z 18 metrů, v nastavení tři body potvrdila z penalty další nová tvář Guélor Kanga. Letenští v tabulce poskočili na čtvrté místo právě před Slovan a o bod za třetí Slavii. Liberec prohrál teprve podruhé z posledních osmi kol a nevyšla mu tak premiéra pod novým trenérem Davidem Holoubkem.

Sparta nasadila do základní sestavy všechny tři hlavní zimní posily a zejména nejdražší hráč ligy Stanciu byl hodně vidět. Svými přesnými pasy dělal problémy obraně Liberce, navíc mu stačilo pět minut na to, aby se v české lize zapsal mezi střelce.

Průnikovým pasem za obranu našel Frýdka, jeho centr odvrátila liberecká obrana jen ke Stanciuovi a rumunský záložník tvrdou střelou bez přípravy poslal míč za záda libereckého brankáře Hladkého. Premiérovou trefu s ním přiběhl oslavit přes celé hřiště i nový gólman Sparty a krajan Nita.

Letenský celek to nakoplo, po většinu první půle dobře kombinoval a diktoval tempo hry. Ovšem obrana Severočechů byla pevná a nepouštěla domácí do vyložených šancí. Když už se Kadlec dostal do zakončení, obrana ho zablokovala.

Liberec se postupně osměloval, ale dlouho nedokázal výrazněji prověřit gólmana Nitu. Až v 75. minutě se z otočky opřel do míče Bosančič, ovšem rumunský brankář byl připravený. Hned vzápětí vyšla Liberci další akce, po Coufalově zakončení míč poskakoval po brankové čáře Sparty, ovšem Nita spolu s Frýdkem gólu zabránili. Nita se přitom lehce zranil a musel se nechat ošetřit.

Sparta už víc Liberci nedovolila. Naopak v nastavení si za obranu naběhl Lafata a po faulu Kačaraby odpískal sudí penaltu, kterou proměnil Kanga.

720p 360p

Domácí: 5. Stanciu, 90+4. Kanga

Hosté:

Domácí: Niță – Zahustel, Hovorka, Štetina, M. Frýdek – Mavuba, Kanga – Ben Chaim (67. Lafata), Stanciu (87. Kulhánek), Vatajelu (78. Plavšić) – V. Kadlec (C).

Hosté: Hladký – Coufal (C), Karafiát, Kačaraba, Kerbr – Oscar, Folprecht, Breite, Mikula (58. Bosančić) – Bartl (78. Voltr), Potočný.

Domácí: Bičík, Kaya, Kadlec, Kulhánek, Plavšić, Sáček, Lafata

Hosté: Knejzlík, Bosančić, Voltr, Nguyen, Vukliševič, Michal, Heppner

Hosté: Karafiát, Bosančić

Ardeleánu – Moláček, Wilczek

Generali Arena, Praha-Bubeneč

Sparta - Liberec: Rosický se symbolicky loučí s kariérou, svlékl dres a oblékl sako
720p 360p

Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0

720p 360p

Sparta - Liberec: To bolelo! Štetina s Mikulou se navzájem knockoutovali hlavičkou
720p 360p

Sparta - Liberec: Karafiát hlavičkoval po rohu, Nita balon schoval v náručí
720p 360p

Sparta - Liberec: Stanciu to zkusil z dálky, ale vypálil hodně nepřesně
720p 360p

Sparta - Liberec: Folprecht se po standardce položil do hlavičky, ale nemířil přesně
720p 360p

Sparta - Liberec: Kadlec pálil z otočky, ránu mu zblokoval Karafiát
720p 360p

Sparta - Liberec: Bosančič si skvěle zpracoval balon, ale v tutovce trefil jen Nitu
720p 360p

Sparta - Liberec: Coufal tlačil balon do prázdné brány, Frýdek vykopl před čarou
720p 360p

Sparta - Liberec: Zahustel vzteky máchl rukou, trefil do hlavy Voltra
720p 360p

Sparta - Liberec: Kačaraba sestřelil Lafatu, Kanga proměnil penaltu – Sparta vede 2:0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.