CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Slavia 0:3. Výhru řídilo duo Zmrhal-Škoda

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Slavie v 19. kole první ligy vyhráli 3:0 na hřišti Mladé Boleslavi a udrželi se na druhém místě tabulky před Olomoucí. Mladá Boleslav naopak prohrála pošesté za sebou, když jí nepomohla ani změna trenéra v podobě Jozefa Webera. Tým pod jeho vedením sice začal dobře a měl šance, na druhé straně ale rohový kop zužitkoval Jaromír Zmrhal a ve druhé půli výhru hostů potvrdil dvěma góly Milan Škoda.

Weber měl premiéru ztíženou několika absencemi zejména v obraně, kde vůbec poprvé nasadil do základní sestavy zimní posilu Šušnjara a Suse posunul na beka místo Křapky, který šel na stopera. Do ofenzivy příliš nesahal.

Od začátku se hrál fotbal nahoru dolu, ale oba týmy postrádaly přesnější finální fázi. Na šance si tak fanoušci museli počkat až do závěrečných deseti minut první půle. Nejprve s lobem neuspěl hostující Škoda, pak měli hned tři dobré možnosti domácí.

Po Konatého úniku ale Valentovi nesedla střela, vzápětí Konatého střelu k tyči vykopl brankář Kolář a neuspěl ani Přikryl. Místo toho udeřilo na druhé straně. Po rohovém kopu Stocha vyhrál souboj Škoda, míč se dostal ke Zmrhalovi, který ho zblízka dotlačil do sítě.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Slavia 0:3. Výhru zařídili Zmrhal se Škodou

Ještě do poločasu mohl zvýšit Stoch, ale jeho přímý kop lapil brankář Poláček. Z přímého kopu zahrozil v úvodu druhé půle i mladoboleslavský Valenta, Kolář ho však efektní robinzonádou vychytal. Následně nenechal skórovat ani aktivního Konatého.

Boleslav se sice snažila o vyrovnání, ale Slavia začínala být lepší a těžila z otevřenější obrany domácích. V 66. minutě tak vlétl do vápna Bořil, kterého zbytečně fauloval Sus a hosté dostali výhodu pokutového kopu. S ním si Škoda poradil a zvýšil.

V 73. minutě chyboval Šušnjar, který lacino pustil k míči Škodu a jeho tečovaná střela se štěstím skončila potřetí za zády Poláčka. Mladá Boleslav už nedokázala reagovat, když v jediné vážnější šanci Komličenka vychytal Kolář, a nadále zůstává jediný bod od pásma sestupu.

Domácí:

Hosté: 40. Zmrhal, 66. Milan Škoda, 73. Milan Škoda

Domácí: Polaček – Pauschek, Křapka, Šušnjar, Sus – Hubínek (78. Ladra), Jánoš (C) – Přikryl, Valenta (64. Mareš), Konaté – Mebrahtu (59. Komličenko).

Hosté: O. Kolář – Bořil, Kúdela, Pokorný, Sobol – Souček – Stoch, Danny (88. Necid), Hromada, Zmrhal (90+1. Bucha) – Milan Škoda (C) (85. Tecl).

3202 diváků

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 0:3 (0:1)

Branky: 66. z pen. a 73. Škoda, 40. Zmrhal. Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Arnošt - Zelinka (video). ŽK: Valenta - Bořil, Pokorný. Diváci: 3202.

M. Boleslav: Polaček - Pauschek, Šušnjar, Křapka, Sus - Jánoš, Hubínek (79. Ladra) - Konaté, Valenta (64. Mareš), Přikryl - Mebrahtu (59. Komličenko). Trenér: Weber.

Slavia: Kolář - Bořil, Kúdela, Pokorný, Sobol - Souček, Hromada - Stoch, Danny (88. Necid), Zmrhal (90. Bucha) - Škoda (85. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Mladá Boleslav - Slavia: Koláře pořádně prohnal malou domů Souček, gólman skončil v síti

Mladá Boleslav - Slavia: Komličenkovu nebezpečnou hlavičku dobře vytáhl Kolář

Mladá Boleslav - Slavia: Obrana Boleslavi jako v němé grotesce – darovala gól Škodovi, 3:0

Mladá Boleslav - Slavia: Škoda vypálil z první, Polaček balon zalehl

Mladá Boleslav - Slavia: Sus fauloval Bořila, Škoda proměnil penaltu – 2:0 pro Slavii

Mladá Boleslav - Slavia: Škoda mířil k tyči, Polaček byl na zemi včas

Mladá Boleslav - Slavia: Tyč! Škodovi po Zmrhalově přihrávce chyběly centimetry

Mladá Boleslav - Slavia: Konatého parádně vychytal Kolář

Mladá Boleslav - Slavia: Valentův nebezpečný přímý volný kop vytáhl Kolář skvěle na roh

Mladá Boleslav - Slavia: Stochův přímý volný kop si Polaček pohlídal

Mladá Boleslav - Slavia: Zmrhal dotlačil po rohu balon do brány, Slavia vede 1:0

Mladá Boleslav - Slavia: Sobolovu ránu zkrotil u tyče Polaček

Mladá Boleslav - Slavia: Kolář drží Slavii, Přikryla vychytal nadvakrát

Mladá Boleslav - Slavia: Kolář jako Hašek! Vykopl Konatého střelu, která šla přesně k tyči

Mladá Boleslav - Slavia: Po Konatého úniku pálil Valenta vysoko nad

Mladá Boleslav - Slavia: Škodova překvapivá střela proletěla kousek vedle tyče

Mladá Boleslav - Slavia: Kolář na zemi – Mebrahtu ho trefil kopačkou do hlavy

Mladá Boleslav - Slavia: Přikrylovu hlavičku zkrotil Kolář