11. března 2018 • 19:09

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Liberec 2:2. Lídr ligy potřetí v řadě nevyhrál

FAKTA MS: Německé zmrtvýchvstání, penalty, ruský doping a křepčící Moskva FAKTA MS: Německé zmrtvýchvstání, penalty, ruský doping a křepčící Moskva
Jak se líbí nové dresy hokejistům? Nečas a Rittich jsou nadšení Jak se líbí nové dresy hokejistům? Nečas a Rittich jsou nadšení

Fotbalisté vedoucí Plzně ve 20. kole první ligy doma s Libercem dvakrát neudrželi vedení, remizovali 2:2 a v jarní sezoně nejvyšší soutěže ani na třetí pokus nevyhráli. Západočeši mají v čele tabulky sedmibodový náskok na Slavii a k dobru odložený zápas v Ostravě. Po dvaceti minutách otevřel skóre Tomáš Chorý, Slovan vyrovnal trefou Matěje Pulkraba, ale těsně před pauzou vrátil Viktorii vedení Michael Krmenčík. Čtvrt hodiny před koncem srovnal Radim Breite.

Plzeňští nastoupili v základní sestavě s pěti změnami od čtvrtečního úvodního prohraného osmifinále Evropské ligy se Sportingem Lisabon (0:2). Hráli brankář Kozáčik, poprvé na jaře stoper Hájek, který zastoupil nemocného kapitána Hubníka, záložníci Čermák s Kovaříkem a útočník Chorý. Chyběl i disciplinárně potrestaný středopolař Hrošovský, na lavičce začali gólman Hruška a záložníci Kolář s Petrželou.

Domácí si v úvodu vypracovali dvě slušné šance. Po závaru v šestnáctce netrefili míč Zeman ani Krmenčík. Nejlepší plzeňský střelec poté z úhlu utíkal na Hladkého, který mu střelu vykopl.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Liberec 2:2. Plzeň na jaře stále nevyhrála
720p 360p

Ve 21. minutě už se Plzeň dočkala. Kovařík poslal přesný centr na zadní tyč a Chorý hlavou nedal libereckému brankáři šanci. Vytáhlý útočník vstřelil první soutěžní gól za Viktorii po zimním příchodu z Olomouce.

Liberec vyrovnal ze své první větší šance ve 38. minutě, kdy Pulkrab pohotově usměrnil do branky Potočného prudký centr. Nerozhodný stav ale vydržel jen dvě minuty. Chorý přistrčil míč Krmenčíkovi, který své sólo zakončil tvrdou střelou a připsal si 12. ligový zásah v ročníku.

Radim Breite a Aleš Čermák v hlavičkovém souboji

Hosté na začátku druhé půli mohli vyrovnat. Kozáčik po rohu zaváhal a pustil míč, ale dorážející Mikula z voleje vypálil nad břevno. Těsně vedle mířil i Oscar.

Plzeňským se po změně stran nedařilo a dostávali se místy pod velký tlak soupeře. Kozáčik ještě zneškodnil Pulkrabův tečovaný pokus, v 74. minutě už však inkasoval. Kerbr vrátil míč před branku a volný Breite ho napálil do odkryté sítě.

Domácí opět začali hrát až po inkasovaném gólu. Koláře ale vychytal Hladký a další náhradník Petržela střílel nepřesně. Zápas v poslední minutě nerozhodl ani Kovařík, který z přímého kopu trefil břevno liberecké branky. Slovan s Plzni ukončil ligovou sérii porážek, která trvala šest utkání.

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 2:2 (2:1)

Branky: 21. Chorý, 40. Krmenčík - 38. Pulkrab, 74. Breite. Rozhodčí: Marek - Hájek, Černý. Bez karet. Diváci: 9245.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hájek, Limberský - Zeman (78. Petržela), Hořava, Čermák (86. Bakoš), Kovařík - Chorý (64. Kolář), Krmenčík. Trenér: Vrba.

Liberec: Hladký - Coufal, Kačaraba, Mikula, Kerbr - Oscar (81. Ševčík), Folprecht, Breite, Potočný (56. Wesley) - Bosančič - Pulkrab (90.+2 Havelka). Trenér: Holoubek.

Domácí: 21. Chorý, 40. Krmenčík

Hosté: 38. Pulkrab, 74. Breite

Domácí: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský (C) – Zeman (78. Petržela), Hořava, Čermák (86. Bakoš), J. Kovařík – Chorý (64. D. Kolář), Krmenčík.

Hosté: Hladký – Coufal (C), Kačaraba, Mikula, Kerbr – Oscar (80. Ševčík), Folprecht, Breite, Potočný (56. W. Da Silva) – Pulkrab (90+2. Havelka), Bosančić.

720p 360p

Plzeň - Liberec: Krmenčík využil těsný ofsajd a propálil Hladkého – 2:1 pro Plzeň

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H