17. března 2018 • 17:36

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Slovácko 1:1. Bod zachránil Zajíc

0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 21. kole první ligy nevyužili šanci vzdálit se pásmu sestupu a doma jen remizovali se Slováckem 1:1. Na gól Nikolaje Komličenka z úvodního dějství odpověděl čtvrt hodiny před koncem svou osmou brankou v této sezoně nejvyšší soutěže hostující Tomáš Zajíc.

Domácí: 32. Komličenko

Hosté: 74. Zajíc

Domácí: Polaček – Pauschek, Klíma, Chaluš, Křapka – Jánoš (C), Hubínek (85. Mareš) – Konaté (77. Ladra), Valenta (14. Kateřiňák), Přikryl – Komličenko.

Hosté: Heča – Juroška, Břečka, Šimko, Divíšek – Janošek (73. Kubala), V. Daníček (C) – Navrátil, Sadílek (67. Machalík), Havlík (46. Jakub Rezek) – Zajíc.

Domácí: Šeda, Kateřiňák, Mareš, Ladra, Magera, Sus, Král

Hosté: Vasiljev, Machalík, Rezek, Daněk, Kubala, Krejčí

Domácí: Kateřiňák

Pavel Orel – Petr Blažej, Petr Antoníček

Adidas Aréna, Mladá Boleslav

1 017 diváků

Oba celky zůstaly v přímém ohrožení sestupu. Slovácko má náskok jediného bodu na předposlední Brno, Boleslav má pouze o bod více. Zároveň potvrdila roli nejhoršího týmu v domácím prostředí, kde v ligové sezoně získala teprve osmý bod.

V mrazivém odpoledni začali aktivněji hosté, ovšem Havlík a ani Sadílek gólmana Polačka nepřekonali. Ve 20. minutě na druhé straně hřiště minul o dva metry levou tyč branky Komličenko a o devět minut později rozvlnil stejný hráč pouze boční síť Hečovy branky. Tři minuty poté už ale Komličenko udeřil. Ruský útočník dostal míč za vysunutou obranu a střelou mezi nohy gólmana z úhlu otevřel skóre.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Slovácko 1:1. Důležitý bod pro hosty

Druhá půle se z velké části odehrávala ve středu pole. V 70. minutě Kateřiňák netrefil branku hostů a o dvě minuty později tvrdou ranou z dálky minul Machalík. Z další šance se už ale Slovácko radovalo. K míči se v 74. minutě dostal Zajíc, který o levou tyč Polačkovy branky vyrovnal na 1:1.

Hosty gól zvedl a v 79. minutě mohli po nedorozumění mezi domácími obránci vést, ale situaci zvládl brankář Polaček. A když se neprosadil na jedné straně Kateřiňák, ani na druhé nadvakrát hostující Rezek a následně ani domácí Konaté, skončilo utkání remízou. Slovácko uhrálo nerozhodný výsledek už poosmé v ligové sezoně, což je nejvíce z celé soutěže.