Plzeň, nebo Slavia? Matematika má jasno, titul obhájí tým z Edenu | iSport.cz
Jan Podroužek
17. dubna 2018 • 12:40

Matematika má jasno. Slavia půjde před Plzeň a bude slavit titul

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Jablonec: Stanciu nasadil housle Štěpánkovi, Tecl doklepl do prázdné! 4:0
Trpišovský: Lidi řeší Teclovy góly, dnes ukázal, co naší hře dává
VŠECHNA VIDEA ZDE

Matematika říká toto: nejpozději ve 29. kole se Slavia přehoupne přes Viktorii Plzeň. Bláznivé ligové dění na špici dokonce připouští, že se to klidně může stát dřív. Každopádně jedno platí. Že jsou „sešívaní“ ve hře. A nejvíc bude záležet na tom, jak rychle srovnají svou výkonnost, díky čemuž by odpálkovali výsledkové kiksy. „Bude to zajímavé až do konce,“ tuší kouč Západočechů Pavel Vrba. Co tedy Slavii chybí k tomu, aby mohla navzdory obřímu náskoku Plzně po podzimu obhájit titul?Nedělní hitovka Plzeň–Sparta byla od začátku nakloněná na stranu hostů a zároveň na tu slávistickou. Skvělý vstup Letenských do zápasu nahrával i jejich obřímu rivalovi.

A i když svůj dvougólový náskok nakonec dle zvyklosti neudrželi, rozdíl mezi plzeňským lídrem a druhou Slavií se o další dva body zmenšil, čili už je to jen o pět.

Najednou už není žádná bláhovost hovořit v souvislosti s červenobílými o obhajobě titulu. Ti totiž mají Viktorii ve 27. kole doma a průměrně na jaře získávají v každé ligovém rundě o 1,1 bodu víc než Západočeši.

Ačkoliv je herní forma výběru Jindřicha Trpišovského mizerná, pořád střádá body daleko rychleji než tým Pavla Vrby.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud