29. dubna 2018 • 20:20

SESTŘIH: Jablonec - Liberec 2:0. Domácí přeskočili Slovan i Spartu

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Jablonce zvítězili v podještědském derby nad Libercem 2:0. Skóre šlágru 26. ligového kola a souboje dvou pohárových aspirantů otevřel v šestnácté minutě Martin Doležal, jehož trefě předcházel těsný ofsajd, a pojistku přidal v závěru střídající Jaroslav Diviš. Domácí oplatili rivalovi podzimní porážku 1:4 a dostali se na čtvrté místo tabulky o bod před Spartu. Slovan z posledních čtyř kol třikrát prohrál a na Jablonec ztrácí z šesté pozice dva body.

Domácí: 16. Doležal, 86. Jaroslav Diviš

Hosté:

Domácí: V. Hrubý – Holeš, Lischka, Pernica, Matěj Hanousek – Hübschman (C) (73. Chramosta) – Masopust, Považanec, Trávník (90. Piroch), Jovović (81. Jaroslav Diviš) – Doležal.

Hosté: Hladký – Coufal (C), Karafiát, Mikula, Kerbr – Wiesner (66. Malinský), Folprecht, Breite, Potočný (61. Bosančić) – Ševčík – W. Da Silva (81. Köstl).

5 426 diváků

Liberec začal aktivněji a hned ve čtvrté minutě velkou měl šanci Da Silva, který v útoku nahradil potrestaného Pulkraba. Po Wiesnerově přihrávce se sám před bránou domácího gólmana Hrubého nepřekonal.

Jablonec brzy srovnal hru a pomalu přebíral iniciativu. Doležalovi nejprve chyběl kousek, aby dosáhl na centr, poté ve velké šanci mířil těsně vedle, ale v 16. minutě už se dočkal. Po Holešově centru zatloukl hlavou balon do sítě a ukončil jablonecké čekání na ligový gól, které trvalo přes dvě kola. Branka ale kvůli těsnému ofsajdu neměla platit.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Liberec 2:0. Derby rozhodli Doležal a Diviš

Okamžitě vyrovnat mohl Breite, odražený míč však napálil mimo. Domácí jinak byli dál nebezpečnější a mohli svůj náskok navýšit. Trávník však nevyužil Kerbrovy nepovedené malé domů a po půlhodině Považanec zase z hranice malého vápna minul. Jablonec předtím marně žádal penaltu za ruku a pokutový kop se nezahrával krátce předtím ani na druhé straně po Hübschmanově faulu na hranici vápna.

Po přestávce se Liberec těžko dostával do zatažené domácí obrany. Až v 59. minutě se dostal za obranu, ale vysoký balon poslal z voleje mimo. Jablonec mohl podnikat rychlé brejky a po jednom z nich Doležal z úhlu nepropálil Hladkého.

Slovan většinu druhé půle držel míč, jenže šance mu to nevynášelo. Naopak zvýšit mohli Doležal, který z malého vápna hlavičkoval vedle, a krátce po něm v 78. minutě Masopust, jehož v sólu vychytal Hladký. Doležalova střela pak s tečí proskákala kousek vedle.

V 86. minutě už Jablonec přidal pojišťující gól. Z velké dálky napřáhl střídající Diviš a gólman Hladký na jeho ránu nereagoval.

Jablonec - Liberec: Diviš vystřelil z 20 metrů a navýšil jablonecké vedení, 2:0

Jablonec - Liberec: Střídající Chramosta střelou z bezprostřední blízkosti jen těsně minul

Jablonec - Liberec: Masopust z rychlého protiútoku nedokázal po sprintu přes celé hřiště skórovat

Jablonec - Liberec: Masopust poslal krásnou nabídku na Doležala, který nakonec hlavou nedokázal umístit přesně

Jablonec - Liberec: Kerbr se snažil centrovat na delší tyč, ale v trajektorii kopu byl připravený Hrubý
Jablonec - Liberec: Breite se snažil zakončit v bezprostřední blízkosti branky, ani jeden ze dvou pokusů ale gólem neskončil

Jablonec - Liberec: Masopust nedosáhl na míč ve vyložené šanci

Jablonec - Liberec: Hrubý lapil Wiesnerovu nepříjemně tečovanou střelu

Jablonec - Liberec: Centr nebo střela? Coufal protáhl Hrubého

Jablonec - Liberec: Považancovi sjela střela v dobré pozici a nedokázal přesně umístit

Jablonec - Liberec: Hübschman si pomohl nedovoleně na hranici vápna, Liberec nedokázal využít trestného kopu

Jablonec - Liberec: V dobré pozici se dostal k míči Breite, po zemi ale minul

Jablonec - Liberec: Doležal hlavičkou využil ideální centr a poslal Jablonec do vedení, 1:0

Jablonec - Liberec: Coufal centroval z pravého křídla, obrana zasáhla na poslední chvíli