5. května 2018 • 17:57

SESTŘIH: Brno - Jablonec 0:3. Považanec se blýskl dvěma góly

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Brna prohráli ve 27. kole první ligy doma s Jabloncem 0:3 a přiblížili se sestupu, když tři kola před koncem je na posledním místě tabulky dělí od příček zajišťujících záchranu šest bodů. Severočeši díky dvěma gólům Jakuba Považance a trefě Lukáše Masopusta stále drží čtvrté místo, které jako poslední zaručuje účast v pohárech.

Brno začalo hodně opatrně, ale jako první přesto zahrozili Ashiru s Kratochvílem. Potom už však diktoval tempo Jablonec. Ve 21. minutě unikl Hübschman a po jeho centru otevřel skóre střelou pod břevno Masopust. Chvíli na to navíc hostujícího Holeše srazil ve vápně Lutonský a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Považanec.

Severočeši se poté zatáhli do obrany a Brno si vypracovalo optickou převahu, ale bez efektu. Naopak Jablonec využíval každou příležitost po zisku míče k rychlým protiútokům. Nejblíže k navýšení náskoku měl ve 29. minutě Doležal, jenž si ale neporadil s brankářem Melichárkem a po Hanouskově úniku hlavičkoval nad břevno.

SESTŘIH: Zbrojovka Brno - Jablonec 0:3. Svěřenci kouče Pivarníka ani tentokrát neudělali krok k záchraně

Po změně stran se ještě Brňané na chvíli vzchopili k aktivnějšímu výkonu, jejich snaha ale končila u soupeřova vápna. Jablonec těžil z jednoduchých akcí po stranách a po jedné z nich přidal v 67. minutě střelou ze dvaceti metrů Považanec třetí gól.

Zbrojovka tak z posledních osmi kol získala jediný bod a zůstala ji pouze teoretická naděje na záchranu. Jablonec udržel čtvrtou příčku a před pátou Spartou má tři kola před koncem náskok jednoho bodu.

Zbrojovka Brno - FK Jablonec 0:3 (0:2)

Branky: 27. z pen. a 67. Považanec. 21. Masopust. Rozhodčí: Královec - Paták, Pochylý. ŽK: Lutonský, Juhar (oba Brno). Diváci: 2216.

Brno: Melichárek - Sukup, Vraštil, Pavlík, Lutonský - Polák - Acosta, Kratochvíl (75. Pilík), Škoda (46. Bazeljuk), Ashiru (28. Juhar) - Růsek. Trenér: Pivarník.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Hanousek - Hübschman - Masopust (82. Diviš), Trávník, Považanec, Jovovič (54. Zelený) - Doležal (73. Chramosta). Trenér: Rada.

Domácí:

Hosté: 21. Masopust, 28. Považanec, 67. Považanec

Domácí: Melichárek (C) – Sukup, Vraštil, Pavlík, Lutonský – Polák, Kratochvíl (75. T. Pilík) – R. Acosta, Michal Škoda (46. Bazeljuk), Ashiru (28. Juhar) – Růsek.

Hosté: V. Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Masopust (81. Jaroslav Diviš), Trávník, Považanec, Jovović (54. Zelený) – Doležal (73. Chramosta).

Brno - Jablonec: Zase Považanec! Prostřelil Melichárka a bylo to 0:3

Brno - Jablonec: Masopust krásně našel Doležala, v obrovské šanci hlavičkoval vedle
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Brno - Jablonec: Sukup našel přesným centrem Růska, ten v dobré pozici minul

Brno - Jablonec: Hrubý musel likvidovat střelu Juhara

Brno - Jablonec: Penalta! Považanec proměnil a bylo to 0:2

Brno - Jablonec: To byla rána! Ashiru mířil pouze mimo

Brno - Jablonec: Studená sprcha pro domácí, Masopust prostřelil Melichárka a otevřel skóre, 0:1
Brno - Jablonec: Zase Brno! Pavlík hlavičkoval pouze do náruče Hrubého

Brno - Jablonec: První velká šance domácích, Acosta nedoběhl na centr Ashirua

Brno - Jablonec: Hráči drželi minutu tichu za zesnulého Pavla Pergla

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53