12. května 2018 • 18:04

SESTŘIH: Baník - Liberec 1:1. Hosté opět bez výhry, pálili Oscar a Poznar

Marek Hlinka a Tomáš Poznar proti Miloši Bosančičovi při zápase Ostrava - Liberec
Dojatý Štěpánek se loučil: Cenil si Agassiho, jen Mourinho chyběl! Dojatý Štěpánek se loučil: Cenil si Agassiho, jen Mourinho chyběl!
Skácelova poslední sezóna! Užívám si atmosféru, v kabině mládnu, říká Skácelova poslední sezóna! Užívám si atmosféru, v kabině mládnu, říká

Fotbalisté Ostravy remizovali v dnešním utkání 28. kola nejvyšší soutěže s Libercem 1:1 a minimálně do neděle se o bod odpoutali od předposlední Karviné. Slovan sice vedl gólem Oscara z nastavení první půle, ale v 52. minutě srovnal Tomáš Poznar a prodloužil severočeskou sérii bez výhry na šest zápasů. Baník proti Liberci zabodoval po víc než třech letech, hosté už mají pouze vysoce teoretickou šanci na čtvrté místo a účast v Evropské lize.

Přibližně půl hodiny před utkáním se při úvodní rozcvičce obou týmů nad stadionem rozpoutala velká průtrž mračen a před blesky a přívaly vody někteří hráči i předčasně utíkali do kabin. Se začátkem zápasu se však uklidnilo i počasí, ovšem nasákly terén místy značně ztěžoval práci s míčem.

Baník už po dvaceti minutách potkal první problém, když zřejmě vinou kluzkého terénu se při souboji zranil jeho klíčový muž a kapitán Baroš a musel střídat. Domácí nečekanou změnu ještě nevstřebali a už mohli prohrávat. Ale po rohu a zakončení Karafiáta vytáhl výborný zákrok gólman Laštůvka.

Ostravské hře scházel tah jako před dvěma týdny proti Spartě. Spíše ojediněle se ve 41. minutě do slibné možnosti propracoval Poznar, ale po rychlém brejku domácích z velkého vápna tvrdě pálil nad.

CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Liberec 1:1. Hosté opět bez výhry, pálili Oscar a Poznar
720p 360p

Liberec, který posledních pět kol nezvítězil, udělal v základu čtyři změny a v nastavení první půle mu přinesly efekt. Coufal centrem zprava našel ve vápně Oscara, který z první mířil přesně k tyči.

Ještě v nastavení mohla odpovědět i Ostrava, ale Diopovu hlavičku s námahou zlikvidoval Hladký. Domácí se tudíž dočkali až v nástupu do druhého poločasu - rychlý protiútok de Azeveda a finální křížný pas Filla z pravého křídla zužitkoval Poznar.

Baník byl pokropen živou vodou, domácí v další čtvrthodině nedali soupeři vydechnout a několik situací volalo po druhém gólu. Diop však dvakrát o centimetry minul cíl a balon ve skluzu nenapasovali do sítě ani de Azevedo a Poznar.

I když ten největší tlak Ostravy v závěru polevil, po nedorozumění v liberecké obraně mohl v 88. minutě rozhodnout Diop, ale pod tlakem nedokázal z třiceti metrů přehodit daleko stojícího brankáře.

Baník Ostrava - Slovan Liberec 1:1 (0:1)

Branky: 52. Poznar - 45.+2 Oscar. Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Pochylý. ŽK: Poznar, Pazdera - Wiesner, Pulkrab, Folprecht. Diváci: 10.155.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Šindelář, Fleišman - Fillo, Hrubý, Hlinka (46. Jirásek), de Azevedo - Poznar (73. Granečný) - Baroš (21. Diop). Trenér: Páník.

Liberec: Hladký - Coufal, Kačaraba, Karafiát, Mikula - Bosančič (67. Folprecht), Havelka - Wiesner, Oscar (70. Ševčík), Pilař (82. Bartl) - Pulkrab. Trenér: Holoubek.

Domácí: 52. Poznar

Hosté: 45+2. Oscar

Domácí: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Šindelář, Fleišman – Fillo, R. Hrubý, Hlinka (46. Jirásek), de Azevedo – Baroš (C) (21. Diop), Poznar (73. Granečný).

Hosté: Hladký – Coufal (C), Kačaraba, Karafiát, Mikula – Bosančić (67. Folprecht), Havelka – Wiesner, Oscar (69. Ševčík), Pilař (82. Bartl) – Pulkrab.

10155 diváků

Ostrava - Liberec: Velká chyba v rozehrávce hostů, pokus Diopa o přelobování Hladkého nevyšel
720p 360p

Ostrava - Liberec: Tlak domácích se stupňuje! V další šanci neuspěl Poznar
720p 360p

Ostrava - Liberec: Další šance Diopa! Domácí záložník pálil uvnitř vápna, jeho ráně chyběly centimetry
720p 360p

Ostrava - Liberec: Hrubý předložil míč do šance Diopovi, který těsně minul hostující bránu
720p 360p

Ostrava - Liberec: Je srovnáno! Po výborné práci Filla zakončil na zadní tyči přesně Poznar 1:1
720p 360p

Ostrava - Liberec: Domácí byli blízko vyrovnání! Centr De Azeveda našel ve vápně Diopa, Hladký zachránil hosty
720p 360p

Ostrava - Liberec: Studená sprcha pro Baník! V nastavení se ve vápně prosadil Oscar 0:1!
720p 360p

Ostrava - Liberec:Poznar si na hranici vápna připravil pozici na zakončení, hostující bránu však netrefil
720p 360p

Ostrava - Liberec: Pulkrab zasáhl v souboji Procházku loktem do obličeje, hostující útočník obdržel žlutou kartu
720p 360p

Ostrava - Liberec: Obrovská šance hostů! Karafiát zakončoval v pádu, po velké skrumáži gól nepadl
720p 360p

Ostrava - Liberec: Wiesner načechral míč na hlavu Pulkraba, který tísněn zakončil nad bránu
720p 360p

Ostrava - Liberec: Kapitán Baníku Baroš předčasně dohrál kvůli svalovému zranění
720p 360p

Ostrava - Liberec: Coufal posunul míč Wiesnerovi, Laštůvka jeho ostrý pokus vyrazil před sebe

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.