SESTŘIH: Bohemians - Zlín 0:1. Hosté vedou ligu, klokani nedali penaltu

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Zlína zvítězili v předehrávce 8. ligového kola na hřišti Bohemians 1905 1:0. V nejvyšší soutěži si připsali čtvrtou výhru po sobě a nejméně do soboty se posunuli do čela neúplné tabulky, kterou nevedli dva roky. Zápas rozhodl v 74. minutě střídající Petr Hronek, o pět minut později nedal domácí Martin Hašek mladší penaltu. Bohemians se Zlínem v lize nevyhráli podvanácté za sebou, po třech kolech nebodovali a jsou šestí.

Zlín vyhrál předchozí tři kola při skóre 8:0 a v Ďolíčku od začátku poměrně sebevědomě kombinoval. Ve třetí minutě se probíjel do zakončení Jiráček, upadl ve vápně, ale rozhodčí Proske nechal hru pokračovat.

Vzápětí dvakrát zahrozili domácí. Po Reiterově úniku ale dobře vyběhl a a zasáhl gólman Stanislav Dostál a dorážku Filipa Haška zablokoval zlínský obránce. Krátce nato po signálu z rohu pálil Martin Dostál a jeho jmenovec v brance hostů střelu s námahou vyrazil.

SESTŘIH: Bohemians - Zlín 0:1. Klokani nedali penaltu, Zlín jde do čela tabulky

Pak na několik minut převzali otěže "Ševci". Holíkovu střelu z úhlu vytáhl gólman Valeš a v 18. minutě Poznar po Beauguelově přiťuknutí hlavou minul. Ve 32. minutě měli dosud největší šanci domácí. Reiter si naběhl za obranu, přihrál na hranici malého vápna, ale Záviška s Hilálem si překáželi a míč poslali těsně vedle.

Po přestávce začali hosté náporem. Po dlouhém nákopu vystřelil z úhlu Poznar a za již překonaným Valešem odkopl míč kapitán Krch. Zlín pokračoval v tlaku, ale v 58. minutě udělal v obraně chybu a střelu Filipa Haška v poslední chvíli zablokovala obrana.

Hra se pak uklidnila, a když už se zdálo, že zápas pomalu spěje k bezgólové remíze, udeřil Zlín. Podio v 74. minutě dlouhým nákopem našel za obranou Poznara, který hlavou přiťukl zcela volnému Hronkovi a ten po necelých osmi minutách pobytu na trávníku sám před Valešem nezaváhal. Zlínský záložník dal svůj první gól od března.

Bohemians mohli hned za čtyři minuty srovnat. Sudí Proske po zákroku Bača na Vodháněla nařídil penaltu, ale Martin Hašek, stejnojmenný syn kouče Pražanů, nechal vyniknout brankáře Dostála. Ten vzápětí chytil i Šmídovu hlavičku.

Domácí:

Hosté: 74. Hronek

Domácí: Valeš – M. Dostál, Šmíd, Krch (C), Bederka (84. Vaníček), Bartek – Reiter, M. Hašek, F. Hašek (67. Nečas), Záviška – Yusuf Helal (73. Vodháněl).

Hosté: S. Dostál – P. Buchta, Gajič, Bačo – Matejov, Lu. Holík (67. Hronek), Podio, Jiráček (C), Bartošák – Beauguel (90+1. Jakubov), Poznar (80. Železník).

Klíčové momenty zápasu:

Bohemians - Zlín: Dostál znovu čaroval, Klokani se tahají za hlavu!

Bohemians - Zlín: Skvělý Dostál! Vytáhl penaltu Martinu Haškovi!

Bohemians - Zlín: Trefuje se Hronek! Fastav otevřel skóre po krásné akci na tři doteky

Bohemians - Zlín: Fatální selhání gólmana Dostála Bohemians nepotrestali!

Bohemians - Zlín: Poznar se s tím nepáral, z úhlu mohl skórovat

Bohemians - Zlín: Největší šance Klokanů! Po skvělém pasu Dostála si ale Júsuf se Záviškou překáželi

Bohemians - Zlín: Fastav zahrozil, k dobré hlavičce se dostal Poznar!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905