Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

To byla kanonáda! Fotbalisté Mladé Boleslavi přehráli v utkání devátého kola FORTUNA:LIGY Slovácko a na svém stadionu zvítězili 5:1. Dvakrát se trefil nejlepší ligový střelec Nikolaj Komličenko, který už má na kontě deset přesných zásahů. Hosté dohrávali po vyloučení Daníčka v deseti a v tabulce jsou třináctí, Středočeši poskočili na šesté místo.

O další zásahy domácích se postarali Petr Mareš, Tomáš Přikryl a Marek Matějovský. Za hosty ve druhém poločase snižoval na 1:2 Jan Kuchta. Slovácko navíc čtyři minuty před koncem přišlo o Vlastimila Daníčka, který dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Mladá Boleslav byla od začátku aktivnější a po velkém tlaku a centru Přikryla otevřel v 28. minutě skóre Mareš. V závěru poločasu se do velké šance dostal i Přikryl, ale přehodil vybíhajícího gólmana Daňka i branku.

Slovácko po přestávce přidalo, ale když Havlík s Rezkem šance neproměnili, přidali domácí druhý gól, o který se tečovanou střelou postaral Přikryl. Hosté poslali místo Sadílka na hřiště Kuchtu a ten po necelých deseti minutách na trávníku zblízka hlavou snížil.

Hostům ale naděje na body vydržela jen do 80. minuty, kdy se poprvé trefil Komličenko. Tři minuty po něm přidal čtvrtý gól Matějovský a minutu před koncem upravil na konečných 5:1 z penalty Komličenko. Ruský útočník zaznamenal osmý gól v posledních pěti zápasech a s deseti zásahy vede tabulku střelců.

Domácí: 27. Mareš, 55. Přikryl, 80. Komličenko, 83. Matějovský, 89. Komličenko

Hosté: 64. Kuchta

Domácí: Šeda – Pauschek, Chaluš, Hůlka (C), Keresteš – Takács, Mareš – Přikryl (85. Džafić), Ladra (76. Matějovský), Konaté (31. Jaroslav Diviš) – Komličenko.

Hosté: Daněk – Juroška, J. Krejčí, Šimko, Reinberk (46. Sadílek) – Janošek, V. Daníček (C) – Kalabiška (79. Zajíc), Havlík, Jakub Rezek – Kubala (57. Kuchta).

Boleslav - Slovácko: Obrana Slovácka opět selhala a Matějovský zvýšil na 4:1

Boleslav - Slovácko: Komličenko šel sám na bránu, položil si Daňka a zvýšil na 3:1

Boleslav - Slovácko: Kuchta snížil na 2:1

Boleslav - Slovácko: Daněk vytáhl fantastický zákrok proti domácímu Marešovi
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Boleslav - Slovácko: Přikryl se šťastnou tečí zvýšil na 2:0

Boleslav - Slovácko: Šeda vytáhl parádní zákrok!

Boleslav - Slovácko: Kalabiška zachránil míč, ale Havlík jeho výzvu do branky nedotlačil

Boleslav - Slovácko: Přikryl to tentokrát zkoušel technickou střelou

Boleslav - Slovácko: Mareš otevřel skóre na 1:0 po přesném centru Přikryla

Boleslav - Slovácko: Konaté v obrovské šanci! Daněk opět připravený

Boleslav - Slovácko: Mareš natrefil pouze ruku Daníčka a následně ani Komličenko nedokázal skórovat

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905