SESTŘIH: Teplice - Liberec 1:0. Těsná výhra, v úvodu rozhodl Hora

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Teplic v předehrávce 17. kola FORTUNA:LIGY porazili Liberec 1:0. Domácí, kteří nastoupili bez vykartovaných Martina Jindráčka a Michala Jeřábka, zvítězili gólem Jakuba Hory ze třetí minuty. Naději na bodový zisk Liberce dlouho držel brankář Filip Nguyen, ale jeho spoluhráči nedokázali skórovat a nevyužili šanci dotáhnout se na šestou Ostravu.

Tepličtí výborně vstoupili do utkání a už ve třetí minutě otevřeli skóre. Nepovedenou Oscarovu hlavičku vystihl Trubač, přistrčil míč Horovi a ten po kličce Nguyenovi zakončil do odkryté branky. Pro Liberec to byl teprve třetí inkasovaný gól za posledních osm ligových utkání.

Domácí byli i v dalším průběhu první půle aktivnější. Nguyen zastavil střelu Trubače, který později po přistrčení od Vaněčka minul branku. Krátce před pauzou pak po standardní situaci Vaněček v ideální pozici promáchl.

SESTŘIH: Teplice - Liberec 1:0. Tři body zůstaly na Stínadlech, rozhodl Hora

Teplickou pojistku nepřidal ani v 54. minutě Kučera, jehož hlavičku Nguyen reflexivně zneškodnil. O chvíli později Hora hlavičkoval nad břevno. Libereckého brankáře pak nepřekvapil ani Hyčka střelou z úhlu.

Až v 69. minutě poprvé vážněji zahrozil Slovan. Potočný vysunul střídajícího Pázlera, ale jeho ránu domácí brankář Grigar vytáhl mimo. Na druhé straně se po Kučerově rohu míč odrazil od Pázlera, ale Nguyen na brankové čáře dalším skvělým zákrokem zabránil vlastnímu gólu.

V nastaveném čase ještě přestřelil branku domácí náhradník Luts, ale tepličtí fotbalisté nejtěsnější náskok udrželi. V nejvyšší soutěži neprohráli s Libercem popáté za sebou a z toho počtvrté zvítězili.

Domácí: 3. Hora

Hosté:

Domácí: Grigar – Vondrášek, Čmovš, Král, Krob – Hora, Ljevaković (C), Kučera, Hyčka (76. Luts) – Trubač (89. Hošek), Vaněček (73. Červenka).

Hosté: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Potočný, Breite (C), Oscar (78. Malinský), Pešek – Mara (46. Pázler) – Aarons (70. Oršula).

Teplice - Liberec: Kučerovu hlavičku vychytal Nguyen

Teplice - Liberec: Karafiátova střela zpoza vápna skončila jen v Grigarově náručí

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905