SESTŘIH: Slovácko – Sparta 2:1. Hosté nedali dvě penalty a dohrávali v devíti

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Sparta prohrála v utkání 17. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Slovácka 1:2. V bláznivém zápase ji do vedení poslal Matěj Pulkrab, domácí ale srovnali zásluhou Tomáše Zajíce. V nastaveném čase rozhodl z penalty Marek Havlík, vzápětí totiž ve stejné příležitosti selhal hostující Mihailo Ristič. Penaltu kopal v první půli také Guélor Kanga, jenže nedal a po změně stran byl za úder loktem vyloučen. Červenou kartu dostal i Eldar Čivič.

Sparta počtvrté z posledních pěti kol nevyhrála a může přijít o třetí místo. Naopak Slovácko v lize pod novým trenérem Martinem Svědíkem podruhé za sebou zvítězilo a v neúplné tabulce poskočilo na desátou příčku.

Trenér Sparty Ščasný zařadil do základní sestavy všechny bývalé hráče Slovácka brankáře Heču, obránce Čiviče a útočníka Tetteha. V domácím týmu oproti vítěznému duelu v Ostravě s Baníkem chyběl pouze zraněný obránce Reinberk, kterého nahradil Divíšek.

Slovácko se od úvodu snažilo hrát otevřenou partii. V páté minutě se dostal do šance Havlík, který ale poslal míč jen do Heči. Sparta přidala po čtvrthodině hry, získala převahu, které ale chybělo přesné zakončení.

SESTŘIH: Slovácko - Sparta 2:1. Bláznivý duel! Hosté nedali dvě penalty, dostali dvě ČK

Po centru Stancia ve 22. minutě zahrál domácí Daníček rukou, Kangovu nepřesnou střelu z penalty ale brankář Trmal vyrazil. Gólman Slovácka vynikl i v 36. minutě, kdy stačil vyrazit hlavičku Tetteha. Z protiútoku po Kalabiškově centru z levé strany našel Navrátil volného Zajíce, který poslal míč do sítě. Sudí Příhoda ale po konzultaci s videorozhodčím Hrubešem branku kvůli ofsajdu odvolal.

Do druhého poločasu vstoupilo Slovácko znovu aktivně. Ve 48. minutě se po Kalabiškově přihrávce dostal k zakončení Janošek, jehož pokus pod břevno Heča vyrazil a vzápětí v další šanci Navrátil zbrkle přestřelil.

Sparta postupně převzala režii zápasu do svých rukou. Z převahy se také Pražané dostali do vedení, když v 61. minutě po přihrávce od Čiviče skóroval Pulkrab.

Slovácko však nerezignovalo. V 77. minutě byl za úder do obličeje Zajíce po zhlédnutí videa vyloučen hostující Kanga, který se vrátil do ligové sestavy po vypršení karetního trestu, a domácí přesilovku využili.

V 84. minutě našel Havlíkův centr Zajíce, který zblízka prostřelil Heču. Těsně před vypršením základní hrací doby lehce udeřil hlavou Čivič bez míče domácího Kuchtu. Rozhodčí Příhoda, který si situaci znovu ověřil na videu, poslal hosty do devíti, a Slovácko navíc mělo možnost penalty. Tu proměnil Havlík a ve třetí minutě nastavení otočil stav.

Sparta mohla i v dvojnásobném oslabení srovnat, když po zákroku na Costu nařídil Příhoda pokutový kop. Střídající Ristič však v sedmé minutě nastavení přestřelil a Letenští nedali v lize třetí penaltu po sobě.

Domácí: 84. Zajíc, 90+3. Havlík

Hosté: 61. Pulkrab

Domácí: Trmal – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Divíšek – V. Daníček (C) (72. Kuchta), Janošek – Navrátil (79. Petr), Havlík, Kalabiška – Zajíc.

Hosté: Heča – Chipciu, Costa, Radaković, Civić – M. Frýdek, Stanciu (C), Kanga, Plavšić (90+3. Ristić) – Tetteh, Pulkrab (79. Wiesner).

Domácí: Kadlec, Kuchta, Rezek, Petr, Sadílek, Šimko, Daněk

Hosté: Nita, Vácha, Šural, Hložek, Mebrahtu, Wiesner, Ristić

Domácí: Juroška, Kalabiška, Janošek, S. Hofmann, Havlík

Hosté: Kanga (č), M. Frýdek, Stanciu, Civić (č)

16. Dukla 30 5 5 20 25:62 20

Slovácko - Sparta: Ristič neproměnil penaltu, překopl stadion!

Slovácko - Sparta: To je závěr! Costa spadl ve vápně a hosté mají pokutový kop!

Slovácko - Sparta: Wiesner v obrovské šanci, ale jeho rána byla zblokována

Slovácko - Sparta: Havlík proměnil penaltu a otočil skóre na 2:1!

Slovácko - Sparta: Další červená pro hosty a chaos! Čivič skončil za hlavičku proti Kuchtovi
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slovácko - Sparta: Zajíc krásně vyskočil na perfektní Havlíkův centr a je to 1:1!

Slovácko - Sparta: Červená pro Kangu! Sparťan musí do sprch a zase si dlouho nezahraje

Slovácko - Sparta: Kalabiška škaredě přišlápl Chipciua, sudího si zavolal VAR kvůli ČK

Slovácko - Sparta: Pulkrab se utrhl od Krejčího a doklepl míč do brány - 1:0 pro hosty!

Slovácko - Sparta: Obří závar před bránou hostů, znovu čaroval Heča

Slovácko - Sparta: Sportovní ředitel domácích Šumulikoski vykázán na tribunu!

Slovácko - Sparta: Havlík odjistil pumelici do spojnice Hečovy brány!

Slovácko - Sparta: Míč do prázdné brány dopravil Zajíc! Ale Navrátil byl předtím v ofsajdu

Slovácko - Sparta: Tetteh v obrovské šanci, s hlavičkou si jen tak tak poradil Trmal

Slovácko - Sparta: Tetteh se protáhl na levé straně, ale Trmala nezaskočil

Slovácko - Sparta: Kangův pokutový kop skvěle vychytal Trmal!

Slovácko - Sparta: Chipciu trefil Divíška do ruky, penalta pro Letenské!

Slovácko - Sparta: Tetteh vybojoval míč pro Stanciua, ten pálil nad břevno

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905