3. prosince 2018 • 18:45

SESTŘIH: Jablonec – Zlín 4:0. Jasný triumf domácích, v lize už jsou třetí

Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink
Rytmus: Kvůli boxu musela jít stranou i přítelkyně Rytmus: Kvůli boxu musela jít stranou i přítelkyně

Fotbalisté Jablonce porazili v utkání 17. kola FORTUNA:LIGY Zlín jasně 4:0 a dostali se před Spartu na třetí místo tabulky. Skóre se měnilo až těsně před přestávkou, kdy Severočechům zařídily vedení dva slepené zásahy Davida Lischky a Martina Doležala. Po změně stran ještě zvýšili Tomáš Holeš s Janem Chramostou.

Severočeši si spravili chuť po čtvrteční prohře 0:1 v Evropské lize s Rennes a v nejvyšší soutěži podeváté za sebou neprohráli. Na třetím místě mají dvoubodový náskok na čtvrtou Spartu, Zlín klesl na šestou příčku.

Pro Zlín se zápas nevyvíjel ideálně už od úvodu. Po pěti minutách se zranil Hnaníček a musel ho vystřídat Bačo. Jablonec pak soupeře na chvíli přitlačil a v osmé minutě měl první velkou šanci, Doležalovu střelu pod břevno však vytáhl hostující gólman Dostál.

Zlín postupně vyrovnal hru a několikrát zahrozil. Závar v domácím vápně ale střelou na branku neskončil. Po 34 minutách Doležal v další šanci trefil jen obránce a pak na druhé straně v 39. minutě jablonecký gólman Hrubý vyrazil Holíkovu hlavičku po rohu.

Ve 42. minutě se Jablonec dostal do vedení. Po rohovém kopu vrátil míč před branku Kubista a Lischka jej hlavičkou poslal zblízka do sítě. Domácí stoper dal svůj čtvrtý ligový gól.

Ještě do poločasu Severočeši zvýšili. Po centru zprava se balon po sérii odrazů dostal ve 45. minutě až k Doležalovi a ten protrhl své střelecké trápení z posledních zápasů.

SESTŘIH: Jablonec - Zlín 4:0. Severočeši rozpárali Ševce a poskočili na třetí místo
720p 360p

Po přestávce Jablonec s přehledem kontroloval vývoj a nepouštěl soupeře do výraznějších šancí. Naopak v 57. minutě Doležal přiťukl Holešovi a ten se povedeným volejem zpoza vápna trefil přesně k tyči.

Zvýšit mohl Trávník, jenže Dostála nepřekonal. Na 4:0 tak upravil až v 82. minutě střídající Chramosta, který si narazil s Doležalem a sám před gólmanem poslal míč po zemi do sítě.

Zlín utrpěl nejvyšší porážku v ligové sezoně a jeho kouči Michalu Bílkovi nevyšel pomyslný souboj dvou bývalých reprezentačních trenérů s jabloneckým Petrem Radou.

Domácí: 43. Lischka, 45. Doležal, 57. Holeš, 83. Chramosta

Hosté:

Domácí: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Trávník (82. Sobol), V. Kubista (75. Chramosta), Považanec, Kratochvíl (85. Janković) – Doležal.

Hosté: S. Dostál – Hnaníček (6. Bačo), P. Buchta, Gajič – Matejov, Jiráček (C) (82. Slaměna), Li. Holík (64. Hronek), Podio, Bartošák – Beauguel, Vyhnal.

720p 360p

Jablonec - Zlín: Trávníkova jedovka těsně minula cíl!
720p 360p

Jablonec - Zlín: Trávník motal zlínské zadáky! Hosty zachránil Dostál
Video patří k placenému obsahu

Jablonec - Zlín: Bomba k tyči a Ševci jsou na odpis. Holešova pumelice zapadla do sítě, 3:0
720p 360p

Jablonec - Zlín: Hanouskův oblouček z trestňáku skončil na boční síti
720p 360p

Jablonec - Zlín: Doležal prolomil střeleckou smůlu a skóruje, 2:0
720p 360p

Jablonec - Zlín: Nekompromisní hlavička Lischky a Severočeši vedou 1:0!
720p 360p

Jablonec - Zlín: Hrubý zachraňoval domácí po umístěné hlavičce Vyhnala
720p 360p

Jablonec - Zlín: Palič Doležal! Další tutovka bez gólové odezvy
720p 360p

Jablonec - Zlín: Gólovku Doležala vytáhl Dostál!

Jablonec - Zlín: Hrubku gólmana Dostála zachraňoval Hnaníček
720p 360p

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)