SESTŘIH: Teplice - Slovácko 2:0. Domácí rozhodli během první čtvrthodiny | iSport.cz
30. března 2019 • 17:40

SESTŘIH: Teplice - Slovácko 2:0. Domácí rozhodli během první čtvrthodiny

0
iSport podcast: Plzeň jako Guardiola, Slavia jako Klopp. Kdo má větší potenciál?
NOVÁ GENERACE (3. díl): Zásadní sonda. Jde český fotbal zase nahoru?

Fotbalisté Teplic v 26. kole první ligy porazili 2:0 Slovácko a upevnili si místo na příčkách zajišťující nadstavbu o Evropskou ligu. O vítězství domácích rozhodli už v prvním poločase nejlepší střelec týmu Jakub Hora a Jan Kuchta.

atímco hosté v úvodu zápasu zaváhání domácí obrany potrestat nedokázali, tepličtí hráči v deváté minutě chybu gólmana Trmala využili. Brankář Slovácka vyběhl pro míč až k autové čáře, ale odkopem po zemi našel jen Horu, který poslal míč do prázdné branky. Nejlepší střelec domácích skóroval ve čtvrtém utkání za sebou a celkově si připsal desátý zásah v sezoně.

Tepličtí pokračovali dál v aktivitě, ke které jim pomáhala i nedůrazná obrana Slovácka. V 16. minutě zvýšil na 2:0 Kuchta, který ještě na podzim nastupoval právě za tým z Uherského Hradiště. Vzápětí mohli domácí přidat třetí branku, ale střelu osamoceného Jindráčka srazil na roh Daníček.

Ve 38. minutě zahrozilo Slovácko, jenže Sadílek, který šel ze strany sám na Grigara, teplického brankáře neprostřelil. Hostům vyšel i vstup do druhého poločasu, ale z aktivity žádnou šanci nevytěžili. Naopak Trmal musel vytáhnout dobrý zákrok proti dalekonosné střele Žitného. V úplném závěru mohl ještě snížit Sadílek, ale jeho střelu na poslední chvíli srazil na roh Kučera.

Tepličtí bodovali ve čtvrtém z posledních pěti kol a upevnili si místo zajišťující start v nadstavbě o Evropskou ligu. Severočechům patří s 35 body osmé místo. Od jedenácté Opavy i dvanáctého Slovácka, kteří už jsou na příčkách znamenajících boje o udržení, je čtyři kola před koncem základní části dělí pět bodů.

Teplice - Slovácko: Kuchta pohodlně zakončil přes Kadlece, 2:0

Teplice - Slovácko: Nešikovné počínání Shejbala před vlastní bránou hasil Grigar

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava