SESTŘIH: Bohemians - Příbram 1:4. Hosté jsou po velkém obratu mimo baráž

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Příbrami zvítězili ve třetím kole skupiny o záchranu ve FORTUNA:LIZE na hřišti Bohemians 1905 4:1 a učinili důležitý krok k udržení mezi elitou. Ziskem tří bodů se dvě kola před koncem nadstavby posunuli o bod před čtvrté "Klokany" na třetí místo, která jako poslední zaručuje účast v příští sezoně.

Pražané vedli od druhé minuty po gólu Antonína Vaníčka, ale Středočeši v prvním poločase trefami Ruslana Mingazova a Oliviera Kingueho otočili skóre. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se prosadili nejlepší střelec týmu Jan Matoušek a Matěj Polidar. Příbram k první ligové výhře v Ďolíčku potřebovala třináct utkání.

Bohemians bleskově udeřili. Bartek nahrál do vápna Vaníčkovi, který se otočil kolem Treglera a přízemní střelou k tyči otevřel skóre.

Ve čtvrté minutě dali o sobě vědět hosté. Fantiš, který nastoupil k 200. ligovému duelu, našel za obranou "Klokanů" Mingazova. Turkmenský záložník prostřelil gólmana Fryštáka, ale jeho spoluhráč Pokorný odkopl míč do bezpečí. V 16. minutě střela hostujícího Matouškova z úhlu prosvištěla podél brankové čáry.

O čtyři minuty později vybojoval Matoušek penaltu poté, co ho ve vápně nedovoleně zastavil Pokorný. K pokutovému kopu se postavil kapitán Rezek, který však míč překopl.

SESTŘIH: Bohemians - Příbram 1:4. Klokanům hrozí baráž. Řádil Matoušek

Příbram hrozila i nadále. Ve 27. minutě trefil záložník Polidar z šestnáctky tyčku. Za pět minut se hosté dočkali. Matotušek ve středu hřiště uspěl v souboji s Ljovinem, vystřelil z hranice vápna a Fryšták jeho pokus vyrazil na nikým nehlídaného Mingazova, jenž srovnal.

Ve 42. minutě přihrál Mingazov na Fantiše, který zamířil těsně vedle branky. O dvě minuty později dokonala Příbram obrat. Po Nového rohovém kopu se prosadil Kingue.

Pět minut po přestávce přidali Středočeši třetí branku. Z hlavičkového souboje s kapitánem "Klokanů" Krchem vyšel vítězně Matoušek, který si navedl míč do vápna, pohrál si s obranou domácích a přesně zakončil.

Po hodině hry hlavičkoval Krch po rohovém kopu jen do náruče brankáře Kočího a 100. ligový start tak gólem neozdobil. V 65. minutě se napřáhl z dálky Mingazov a Fryšták jeho prudkou střelu vyrazil na roh. Pět minut před koncem základní hrací doby stanovil konečný výsledek po Matouškově přihrávce Polidar.

Svěřenci trenéra Romana Nádvorníka porazili Bohemians ve třetím z posledních čtyř duelů v lize a venku triumfovali po sedmi utkáních. Pražané nevyhráli počtvrté za sebou a po šesti zápasech nebodovali. Bohemians zvítězili v Ďolíčku v jediném z uplynulých 16 ligových soubojů a potvrdili pozici nejhoršího domácího celku.

Bohemians - Příbram: Vaníčka ve vápně neubránili ani tři zadáci a domácí vedou, 1:0

Domácí: 2. Vaníček

Hosté: 32. Mingazov, 44. Kingue, 50. Matoušek, 86. Polidar

Domácí: Fryšták – Hůlka (74. F. Hašek), Krch (C), Pokorný – M. Dostál, Vacek, Ljovin (46. Puškáč), Bartek – Reiter, Júsuf Hilál (86. Záviška), Vaníček.

Hosté: Kočí – Nový, Tregler, Soldát, Antwi – Mingazov (89. T. Jablonský), Kingue, Jan Rezek (C), Fantiš – Matoušek (90. Skácel) – Polidar (86. Kodr).

Bohemians - Příbram: Krchova hlavička po rohu trefila Kočího

Bohemians - Příbram: Fantom Matoušek! Z Klokanů si udělal kužely a zvyšuje vedení hostů, 1:3

Bohemians - Příbram: Kingue úřadoval po rohu na zadní tyči a hosté vedou, 1:2

Bohemians - Příbram: Fantiš tlačil míč k tyči, chyběl kousek

Bohemians - Příbram: Fryšták vyrazil jedovku Matouška jen k Mingazovovi. Ten srovnává, 1:1.

Bohemians - Příbram: Polidar byl blízko gólu, trefil tyč!

Bohemians - Příbram: Rezek zahodil penaltu, když bránu překopl

Bohemians - Příbram: Pokorný ve vápně nestíhal Matouška a fauloval, penalta pro hosty!

Bohemians - Příbram: Rána Bartka z úhlu vystrašila hostující defenzivu

Bohemians - Příbram: Blafák Mingazova ztlumil Fryšták. Do bezpečí pak odkopl míč Pokorný

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905