SESTŘIH: Bohemians - Olomouc 3:2. Obrat dokonán! Hosty zmrazil Bartek

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Bohemians 1905 smazali v 6. kole první ligy v domácím utkání s Olomoucí dvougólovou ztrátu a po obratu zvítězili 3:2. Sigma vedla po 58 minutách 2:0 po vlastním gólu brankáře Pražanů Tomáše Fryštáka a proměněné penaltě Jakuba Plška. "Klokani" srovnali během deseti minut zásluhou Jakuba Podaného s Lukášem Hůlkou a ve čtvrté minutě nastavení rozhodl David Bartek.

Bohemians dali vzpomenout na loňský obrat v Olomouci, kde v září také smazali dvougólovou ztrátu a zvítězili 3:2. Pražané doma neprohráli ani potřetí v sezoně a připsali si druhou výhru. Se sedmi body se dostali před Hanáky na deváté místo neúplné tabulky.

Poprvé v sezoně dostal v brance Bohemians na úkor Valeše přednost Fryšták, který v neděli oslaví 32. narozeniny, a na postu stopera uzdravený Krch.

Na konci 11. minuty Podaného dlouhý aut posunul Pokorný za sebe, ale Hůlka zblízka přestřelil. V 16. minutě přihrál Podaný do vápna, Hronek však na balon nedosáhl. Hosté se k první střele dostali až v 31. minutě, jenže s Faltovou přízemní střelou před šestnáctkou si Fryšták poradil.

SESTŘIH: Bohemians - Olomouc 3:2. Obrat Klokanů dokonal v nastavení Bartek

O sedm minut později se Sigma radovala. Bartek nedůrazně odkopl míč a Houska ho posunul na Faltu. Olomoucký záložník se prodral vápnem přes obranu domácích a jeho centr z čáry si do vlastní branky srazil Fryšták. Pražané po výhře 3:0 nad Mladou Boleslaví a bezbrankové remíze s Plzní v Ďolíčku poprvé v ligové sezoně inkasovali.

V 55. minutě se Falta protáhl do vápna, po souboji s Hůlkou upadl a sudí Lerch nařídil penaltu. Svůj verdikt nezměnil ani po konzultaci s videorozhodčím. K pokutovému kopu se postavil Plšek, který zamířil přesně do horního rohu. Pětadvacetiletý záložník se proti "Klokanům" trefil ve čtvrtém z posledních pěti ligových duelů.

Dvougólové manko ale domácí do kolen neposlalo. V 62. minutě se o kontaktní gól z přímého volného kopu z 20 metrů postaral Podaný, který ukázkově zakroutil míč do horního růžku Reichlovy branky a dal vzpomenout na podobné zakončení z utkání proti Mladé Boleslavi.

Radek Látal (v popředí) sleduje radost hráčů Bohemians po dokonání obratu

V 70. minutě si Reichl poradil s Vodhánělovou prudkou střelou po zemi. O dvě minuty později už ale kapituloval, když si na Jindřiškův roh naběhl Hůlka a hlavou srovnal.

Pražané se hnali za třemi body, které jim nakonec ve čtvrté minutě nastavení zařídil Bartek. "Klokani" před vlastními diváky porazili Sigmu v lize po pěti zápasech.

Domácí: 62. Podaný, 72. Hůlka, 90+4. Bartek

Hosté: 39. Fryšták (vl.), 58. Plšek

Domácí: Fryšták – Hůlka, Krch, Pokorný (46. Vaníček) – Bartek, Vacek (89. J. Rada), Jindřišek (C), Podaný – Hronek, Keita (69. Ugwu), Vodháněl.

Hosté: Reichl – Látal, Beneš (C), Jemelka, Kerbr – Houska, Greššák, Plšek (90+2. Tandir), Falta – Yunis (71. Pilař), Nešpor (85. Zmrzlý).

Bohemians - Olomouc: Podaný famózním trestným kopem nedal Reichlovi šanci, 1:2

Bohemians - Olomouc: Hůlka nasadil tělo Faltovi, v akci VAR! Bude penalta?
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Bohemians - Olomouc: Lehký Faltův centr si Fryšták srazil do brány! Exkluzivní minela, 0:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905