SESTŘIH: Karviná - Liberec 0:1. Trefil se Pešek, hosté dohráli v devíti | iSport.cz
18. srpna 2019 • 19:03

SESTŘIH: Karviná - Liberec 0:1. Trefil se Pešek, hosté dohráli v devíti

Adriel BaLoua se snaží přetlačit Matěje Hybše
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou
SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli

Fotbalisté Liberce v první lize zvítězili na hřišti poslední Karviné 1:0, přestože zápas šestého kola dohrávali bez dvou vyloučených hráčů Oscara a Kamsa Mary. Slovan díky gólu Jakuba Peška z 18. minuty v nejvyšší soutěži zabral po sérii čtyř porážek a opustil předposlední místo, naopak Slezané dál čekají na premiérovou výhru v sezoně a mají na kontě jenom dva body.

Úvodních deset minut se neslo v ospalém duchu, jako by na hráče obou týmů dolehlo letní počasí. Ačkoliv míč drželi častěji domácí, v 18. minutě se radovali Severočeši. Kuchta poslal povedený centr do šestnáctky, Oscar lehce prodloužil míč na Peška a ten zblízka propálil brankáře Hrdličku.

Karviná se vrhla do útočení, ale brzdily ji vlastní nepřesnosti. Nadějně vyhlížela střely Ba Louy po zblokovaném pokusu Putyery, kterou Nguyen vyrazil před sebe a u dorážky nebyl nikdo z domácích.

SESTŘIH: Karviná - Liberec 0:1. Rozhodl Pešek, hosté dohrávali v devíti

Velkou šanci na vyrovnání zahodil ve 34. minutě Hanousek, jemuž ideálně před bránu nabil Ba Loua, Nguyen ale předvedly excelentní zákrok a vyrazil míč na tyč. Ještě v téže minutě podnikli hosté brejk, Oscar nahrál z pravé strany Breitemu, ten ale odmítl náskok Slovanu navýšit, protože zamířil vedle.

Druhá půle však začala šancí libereckého Peška, který v solidní pozici hlavičkoval vedle. Pak se dlouho nic nedělo. Až v 67. minutě Rundič napřáhl k ráně z přímého kopu, ale jen pozdravil diváky za bránou.

Těsně poté byl liberecký Oscar vyloučen po druhé žluté kartě a domácím začala přesilovka. Liberec se stáhl na vlastní polovinu a tlačil čas. V 78. minutě napřáhl z dálky domácí Bukata a krásnou ranou napálil břevno.

Po centru Ndefeho to pak hlavou zkoušel Krivák, ale mířil vedle. V poslední minutě se po rohu Ba Louy dostal k zakončení Smrž, jeho střela z první však byla zablokována obětavým klubkem těl libereckých hráčů.

V nastavení Mara srazil unikajícího Ba Louu a rovněž viděl červenou kartu. Pro rozhodčí Adámkovou to bylo už čtvrté vyloučení v pěti utkáních v nejvyšší soutěži. Hosté však vedení ani v devíti nepustili a připsali si druhou výhru v ročníku.

Domácí:

Hosté: 18. Pešek

Domácí: Hrdlička – Krivák, Kouřil, Rundić (C), Ndefe – Smrž, Marek Hanousek (46. Janečka) – Putyera (46. Guba), Lingr (74. Bukata), Ba Loua – Petráň.

Hosté: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite (C), Oscar – Pešek (83. Malinský), Mara, Potočný (90+6. Chaluš) – Kuchta (79. Musa).

Domácí: Pastornický, Čonka, Stropek, Bukata, Vukadinović, Janečka, Guba

Hosté: Knobloch, Chaluš, Koscelník, Alibekov, Malinský, Dordić, Musa

Domácí: Rundić, Janečka

Hosté: Oscar, Mikula, Oscar, Nguyen, Mara (č)

Adámková – Mokrusch, Hájek

Městský stadion Karviná, Karviná

2960 diváků

Karviná - Liberec: Mara těsně před vápnem poslal k zemi Adriela Ba Louu, jasná červená!

Karviná - Liberec: Nguyen po rohovém kopu chytil tutovku Smržovi

Karviná - Liberec: Krivákova hlavička mezi tyče nemířila

Karviná - Liberec: Střídající Bukata napálil břevno!

Karviná - Liberec: Oscar fauloval a po druhé žluté kartě je vyloučen!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava