SESTŘIH: Karviná - Opava 1:1. MFK dál čeká na domácí výhru

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Opavy ani pod vedením nové trenérské dvojice Josef Dvorník, Alois Grussmann nevyhráli. Dnes v jedenáctém kole první ligy remizovali 1:1 v Karviné a na vítězství čekají už devět zápasů. Nepříznivou sérii neukončila ani Karviná, která v sezoně doma stále nevyhrála.

Domácí: 7. Rundić

Hosté: 50. Sus

Domácí: Hrdlička – Ndefe, Kouřil, Rundić (C), Čonka – Lingr (88. Jan Moravec), Smrž, Marek Hanousek, Ba Loua (78. Putyera) – Petkov, Petráň.

Hosté: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek (C) – Schaffartzik, Jursa (80. Souček) – Manzia (46. Sus), Šulc, Mondek (90+1. Kuča) – Dedič.

3627 diváků

Opava se musela obejít bez kapitána a klíčového záložníka Pavla Zavadaila, kterého do hry nepustil trest za žluté karty. Hosté také poprvé nastoupili pod vedením dosavadního asistenta Dvorníka a sportovního manažera Grussmanna, kteří nahradili kvůli špatným výsledkům odvolaného Ivana Kopeckého.

V prvním poločase byli nebezpečnější domácí a už v sedmé minutě se ujali vedení. Střela Ondřeje Lingra se od břevna odrazila zpět do hřiště a po faulu Jana Žídka na dobíhajícího Michala Petráně nařídil rozhodčí penaltu. K ní se postavil kapitán Milan Rundič a i když gólman Vilém Fendrich směr vystihl, na míč nedosáhl.

Opavští trenéři do druhého poločasu místo Bidjeho Manzii poslali na hřiště Martina Suse, který se už v 50. minutě postaral o vyrovnání. Domácí obrana ho nechala trestuhodně volného a Sus po centru penaltového hříšníka Žídka bez potíží zamířil přesně k tyči.

SESTŘIH: Karviná - Opava 1:1. Hosté po výměně kouče bodovali, pomohla jim i dvě břevna

Karviné mohli vrátit vedení Vojtěch Smrž s Adrielem Ba Louou, ale ani jeden neuspěl. Blízko obratu měl na druhé straně Dominik Simerský, avšak jeho střelu zblokoval Rundič. K vítězství nakonec měli blíž domácí, ale Marek Hanousek ve druhé minutě nastavení v ideální pozici trefil břevno.

Karviná tak ani na pátý pokus doma nevyhrála, ale v posledních osmi ligových zápasech jen jednou nebodovala a v tabulce je jedenáctá. Opavě nepomohla ani trenérská výměna a podeváté za sebou nezvítězila a na předposledním místě mají náskok jednoho bodu před posledními Českými Budějovicemi, které však v Liberci hrají až v pondělí.

Klíčové momenty utkání

Karviná - Opava: Hanouskova rána se od břevna taky odrazila před bránu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Karviná - Opava: Kouřilova hlavička po rohovém kopu zamířila těsně nad bránu!

Karviná - Opava: Simerského ránu srazil Rundič těsně před bránou do zámezí

Karviná - Opava: Tutovka domácích, Petráň z první po pěkné kombinaci těsně minul bránu!

Karviná - Opava: Smržovu táhlou ránu vytáhl Fendrich

Karviná - Opava: Petráň si seběhl z levé strany, Fendricha však nepřekvapil

Karviná - Opava: Studená sprcha pro domácí, střídající Sus hned vyrovnává na 1:1!

Karviná - Opava: Petkov dostal míč až do sítě, jenže už byl v ofsajdu

Karviná - Opava: Petráň se uvolnil za obranu, ale střílel mimo tři tyče

Karviná - Opava: Petkov si udělal prostor ke střele, jeho rána byla nepřesná

Karviná - Opava: Dedič z dálky těsně minul branku domácích

Karviná - Opava: Čonkova rána zpoza vápna zamířila mimo bránu

Karviná - Opava: Byl už míč za čarou? Ba Loua z ostrého úhlu šikovně přeloboval Fendricha

Karviná - Opava: Petkov se odhodlal ke střele, ale rána mu nesedla

Karviná - Opava: Šulc skvěle vyslal Dediče, ten napálil tyč!

Karviná - Opava: Dedič lízl míč hlavou těsně vedle!

Karviná - Opava: Rundič přesnou ranou k tyči proměnil penaltu a domácí vedou 1:0!

Karviná - Opava: Lingr napálil břevno, hned poté sudí píská penaltu pro domácí!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905