Klusáček opět na cestě do Bohemians. Angažmá mu doporučil Ivan Hašek | iSport.cz
Martin Mls
9. října 2019 • 17:45

Klusáček opět na cestě do Bohemians. Angažmá mu doporučil Ivan Hašek

Autor: Martin Mls, vmn
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Plzeň jako Guardiola, Slavia jako Klopp. Kdo má větší potenciál?
TOP MOMENTY KOLA: Kanonáda v Plzni, rekord Koláře, první gól Karabce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velká říjnová revoluce v Bohemians vrcholí. Trenér Martin Hašek se rozloučil s hráči a symbolicky uvolnil místo svému nástupci. Podle informací deníku Sport by to měl být Luděk Klusáček, jenž už „klokany“ krátce cepoval na jaře 2014 a postrčil je k záchraně.Krátké bezvládí končí. Šéfové Bohemians v pondělí večer odvolali trenéra Martina Haška a už se mají hráči seznámit s jeho následovníkem.

Podle informací Sportu to bude Luděk Klusáček, jenž měl vpodvečer v Ďolíčku ladit detaily smlouvy. Vrací se do známého prostředí: Bohemians trénoval už na jaře 2014 a pomohl jim k záchraně. Po posledním zápase sezony ho vystřídal Roman Pivarník.

Klusáček pak vyrazil na exotickou štaci do Kataru s Ivanem Haškem. Mimochodem, včera se s ním radil o nabídce z Bohemians – a Hašek mu ji doporučil. Vršovický klub prý uvažoval i o něm, ale někdejší šéf českého fotbalu dává přednost cizině.

Ředitel komunikace klubu Petr Koukal informaci nepotvrdil, ale nešlo by o překvapivou volbu. O Klusáčkovi se mluvilo hned po odvolání Martina Haška. Kromě něj byla v kuloárech řeč i o Davidu Holoubkovi či Stanislavu Levém, tyhle varianty ovšem brzy padly.

Holoubka klub údajně vůbec neoslovil. Zřejmě z pragmatických důvodů: mohl by vadit stejné části fanoušků jako další exsparťan Martin Hašek.

A Levý? Někdejší obránce si před šestatřiceti lety v Ďolíčku vychutnal historický titul a s Bohemians byl v kontaktu i teď, ale nedopadlo to. „Klokani“ nakonec zavrhli i povýšení někoho zevnitř, ve hře měl být třeba kouč dorostu Michal Petrouš.

Na výměnu trenéra už déle tlačili fanoušci klubu, kteří jsou zastoupeni i mezi akcionáři: „Družstvo fanoušků Bohemians oceňuje ráznost vedení Bohemky. Přešlapování na místě by jen zhoršovalo situaci, Hašek svými mediálními výstupy škodil Bohemce,“ řekl serveru iSport předseda družstva Luděk Provazník.

Fanoušci Bohemians si čekání na jméno nového trenéra krátili internetovou anketou (Klusáček v ní pikantně vůbec nefiguroval) a diskusemi. „Csaplár je volnej,“ vtipkovalo se o bývalém kouči Zlína, jenž přišel o práci v pondělí pár hodin před Martinem Haškem.

Ten se včera po dvou a půl letech rozloučil s hráči na tréninkové základně v Uhříněvsi. To by potvrzovalo oficiální verzi klubu, že dostal výpověď pouze kvůli slabým výsledkům. Bohemians se v minulé sezoně těsně vyhnuli baráži a teď jsou jedenáctí s náskokem pouhých tří bodů na poslední Opavu. Venku uhráli jediný bod a ke dnu je táhne i děravá obrana.

„Vztahy v kabině i s lidmi v klubu měl Hašek v pořádku. Musel odejít opravdu jen kvůli výsledkům, vedení vidí tým v tabulce výš,“ tvrdí zdroj Sportu, který má k Bohemians blízko.

Klub včera mlčel, mluvit nechtěl ani Hašek. „Zatím neplánuju žádné rozhovory,“ omluvil se v krátké textové zprávě.

Ve středu začne rozhovory rozdávat Klusáček, který zatím v české lize odkoučoval 31 ligových zápasů. 20 v Jihlavě v sezoně 2014/2015 a 11 právě v Bohemians, kterým na jaře 2014 pomáhal se záchranou, což se mu nakonec povedlo díky 14. místu. Tehdy se namísto pokračování v Ďolíčku vydal do Kataru.

Bohemians 1905 Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud