Chovanec po jihlavské bouři před generalitou. Ale v klidu přežil | iSport.cz
Ondřej Škvor
6. listopadu 2019 • 16:41

Chovanec po jihlavské bouři před generalitou. Ale v klidu přežil

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přednesl svou zprávu a bez větší diskuze zase odešel. Předseda komise rozhodčích Jozef Chovanec si na úterním zasedání Výkonného výboru FAČR vyslechl některé výtky, pod palbu jeho členů se však nedostal. Přitom před dvěma týdny to tak mohlo vypadat.Jihlavský ředitel Jan Staněk před čtrnácti dny po chybně odpískané penaltě na Vyšehradě zuřil a svou zlobu nasměroval především na Jozefa Chovance. „Po zápase odchází pan Chovanec za doprovodu pana Rogoze ze stadionu. Komise rozhodčích jsou tupé ovce. Je ostuda, že pan Chovanec kdy nosil dres naší reprezentace,“ tweetoval naštvaně.

Kus své zloby tehdy, alespoň podle informací deníku Sport, přenesl i na Strahov. Fotbalové generalitě vadily chyby sudích, Chovancovo mediální vystupování i vztah s kontroverzním vyšehradským funkcionářem Romanem Rogozem. Výkonný výbor si i proto pozval předsedu rozhodčích na své úterní zasedání.

Jeho průběh však nijak divoký nebyl. Chovanec si prý vyslechl připomínky, které se týkaly chybovosti, špatné docházky na jednání Ligového grémia LFA i na výkonný výbor a také vystupování navenek – například v tom smyslu, že za sebe často nechává hovořit místopředsedu Martina Wilczeka. O Rogozovi, alespoň oficiálně, nepadla zmínka.

Šéf sudích pak měl kriticky hodnotit práci rozhodčích. Údajně „nazýval věci pravými jmény“ a „chyby neskrýval“. A také měl prohlásit, že došlo k proškolení dalších rozhodčích na VAR tak, aby od příští sezony mohlo video asistovat u všech utkání nejvyšší soutěže.

Fotbalová asociace to celé shrnula do jedné věty v rámci komuniké z celého jednání výkonného výboru. „VV FAČR bere na vědomí zprávu Jozefa Chovance o fungování a práci KR FAČR,“ zní ta věta.

Jozef Chovanec tedy výkonný výbor celkem v klidu ustál. Může to znamenat, že se nespokojenost v čase oslabila. Nebo také to, jak rovněž uvádějí některé zdroje, že na ráznější kroky dojde až v zimní přestávce.

Čtyři kola, čtyři zásadní chyby VAR. Video zaspalo u Teclova gólu i Hložkovy ruky

Bárta do komise

Jak deník Sport již uvedl, ředitel profesionálních soutěží Tomáš Bárta se stal pátým členem komise rozhodčích. Do této funkce jej navrhla Ligová fotbalová asociace (LFA), Bárta tak nahradil Petra Mlsnu, jenž odstoupil v únoru. Fotbalová asociace se ovšem musí porovnat s kritérii UEFA. Ta požadují v pětičlenné komisi nejméně čtyři členy s rozhodcovskou minulostí, přitom už předseda Jozef Chovanec tento požadavek nesplňuje. Je možné, že FAČR bude argumentovat tím, že Bárta je dlouholetým šéfem projektu VAR v Česku.

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud