SESTŘIH: Teplice – Opava 2:2. Hosté srovnali v závěru, Kodeš nedohrál

1
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Dvě minuty před koncem přišli fotbalisté Teplic o vítězství v souboji dvou sestupem ohrožených týmů proti Opavě. Severočeši v utkání 26. kola nejvyšší soutěže dvakrát vedli, ale hosté pokaždé dokázali srovnat a vrátili se na předposlední místo tabulky s náskokem jednoho bodu před Příbramí. Teplice jsou dvanácté a zkomplikovaly si únik z nadstavbové skupiny o záchranu.

Domácí: 10. Jakub Řezníček, 55. Trubač

Hosté: 37. Dordić, 88. Juřena

Domácí: Grigar – Vondrášek, Kodeš, Čmovš, Knapík – Hýbl, Žitný (90. Černý), Nazarov (46. Mareček), Trubač (77. Moulis) – J. Mareš (C) (73. Kučera), Jakub Řezníček.

Hosté: Fendrich – Harazim, Hnaníček (84. Sus), Žídek (C), Helešic – Mondek (64. Zapalač), Souček (84. Rychlý), Jan Řezníček (64. Jursa), Dordić – Železník (69. Texl), Juřena.

125 diváků

Poprvé Teplice do vedení poslal z penalty Jakub Řezníček, na jeho zásah však odpověděl v závěru první půle Bojan Dordič. Druhou branku domácích vstřelil Daniel Trubač, ale Opava znovu srovnala. Lukáš Železník sice nevyužil pokutový kop, ale v 88. minutě se prosadil Václav Juřena. Teplice poté přišly po druhé žluté kartě o Petra Kodeše, skóre už se však neměnilo.

Opava přijela na sever Čech bez zraněného záložníka Zavadila, ale zpočátku se zdála být i bez něj hladovější, domácí začali zakřiknutě. Jenže nahrála jim už první nebezpečná situace, při které Vondrášek nastřelil ruku Dordiče a z penalty Jakub Řezníček v desáté minutě otevřel skóre.

Domácí rázem ožili, výrazně jim pomáhalo i patnáct vlajkonošů a třicet permanentkářů, kteří se dostali do rozšířeného hlediště, a tak nebyli pořadatelé ani nuceni pouštět fandění z reproduktorů jako před týdnem s Libercem. Hlučná hrstka fanoušků byla hodně slyšet a podruhé se mohla radovat ve 23. minutě, kdy se ocitl ve velké šanci Jakub Mareš, jenže ztroskotal na brankáři Fendrichovi.

SESTŘIH: Teplice - Opava 2:2. Hosté srovnali v závěru, Kodeš nedohrál

Hosté ale také neopustili svoji aktivitu, vytvořili si postupně několik slibných trestných kopů, byť bez výsledku. Vyrovnali však hru a brzy také skóre po centru z pravé strany, na který naběhl na hranici ofsajdu Dordič a odčinil přesnou hlavičkovou trefou svoji chybu před inkasovaným gólem.

Vedení si Teplice vzaly zpět v 56. minutě, kdy se dostal chytře za hostující stopery Trubač a hlavou „koníčkem“ s výrazným přispěním chybujícího gólmana Fendricha přidal druhý gól domácích. Domácí byli při chuti i nadále, vzápětí musel Fendrich vyrážet přesnou ránu Žitného, velkou šanci spálil ještě Řezníček.

Jenže hosté nakonec stejně bodovali. Už v 62. minutě mohlo být vyrovnáno, protože znovu s přispěním asistenta nařídil rozhodčí Hrubeš penaltu za údajnou ruku Kodeše, ale exekutor Železník na brankáře Grigara nevyzrál. Hosté se v závěru snažili střídáním výsledek ještě zvrátit a v 88. minutě se mohli radovat: domácí obrana zazmatkovala a Juřena vyrovnal. Domácí protesty proti ofsajdu střelce byly marné, domácí kouč Hejkal za protesty obdržel žlutou kartu.

Klíčové momenty utkání

Teplice - Opava: Červená pro Kodeše, za loket na Juřenu si vysloužil druhou žlutou kartu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Teplice - Opava: Znovu vyrovnáno! Juřena upravil skóre na 2:2

Teplice - Opava: Juřena nepříjemně zakončil, míč letěl mimo

Teplice - Opava: Řezníček v gólové pozici nedokázal míč umístit přesně do sítě

Teplice - Opava: Fendrich střelu Žitného vytáhl na roh

Teplice - Opava: Kodeš zahrál rukou, sudí nařídil už druhou penaltu v zápase!

Teplice - Opava: Železník se postavil na penaltový puntík, Grygar vystihl směr rány

Teplice - Opava: Trubač z bezprostřední blízkosti poslal míč za záda Fendricha, 2:1

Teplice - Opava: Dordič hlavou poslal míč do sítě a vyrovnal na 1:1

Teplice - Opava: Krásná kombinace! Trubač pelášil sám na Fendricha, který si výborně vyběhl a míč vyrazil

Teplice - Opava: Řezníček si naskočil na centr Mareše, hlavička letěla pouze mimo bránu

Teplice - Opava: Řezníček proměnil penaltu, domácí vedou 1:0!

Teplice - Opava: Dordič zahrál rukou, sudí Hrubeš nařídil penaltu

1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905