SESTŘIH: Karviná – Sparta 1:4. Obrat, parádní trefy i VAR v akci

Autor: iSport.cz
9
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty vyhráli v 26. ligovém kole v Karviné po obratu 4:1. Slezany poslal v 32. minutě do vedení Ondřej Lingr, ale po půli otočili stav David Moberg Karlsson s Adamem Hložkem a pojistku přidali Bořek Dočkal a střídající Adam Karabec. Pražané v nejvyšší soutěži zvítězili poprvé na jaře a po šesti zápasech a poskočili na šesté místo tabulky. Karviná nebodovala po pěti kolech a je třináctá.

Domácí: 32. Lingr

Hosté: 49. Moberg Karlsson, 56. Hložek, 64. Dočkal, 90+3. Karabec

Domácí: Bolek – Ndefe (61. Ba Loua), Santos, Šindelář, Rundić – Janečka (C) (65. Marek Hanousek), Smrž (79. Guba), Qose – Jan Moravec, Lingr (79. Želizko), Taiwo (79. V. Vukadinović).

Hosté: Heča – Sáček, Štetina, Hancko, M. Frýdek – L. Krejčí – Moberg Karlsson (82. Matěj Hanousek), Kanga (90+1. Karabec), Dočkal (C) (82. Trávník), Hložek (90+1. Vindheim) – Tetteh (76. Drchal).

Domácí: Ba Loua, Čonka, Guba, Hanousek, Neuman, Vukadinović, Želizko

Hosté: Costa, Drchal, Hanousek, Karabec, Nita, Trávník, Vindheim

Domácí: Ndefe, Lingr, Rundić

Hosté: L. Krejčí

Zelinka – Paták, Dobrovolný

Městský stadion Karviná, Karviná

Zápas v Karviné se kvůli výskytu nového koronaviru v tamním Dole Darkov hrál v přísnějším režimu než ostatní utkání, kterých se po restartu ligy kvůli opatření proti šíření covidu-19 zatím smí zúčastnit včetně hráčů, trenérů a rozhodčích 300 osob. Přesto se do hlediště dostalo 20 až 30 domácích fanoušků z "kotle" a ti vytvářeli slušnou kulisu.

Už po 34 sekundách slavili po brejku a Taiwově přesném zakončení, ale radost jim nevydržela dlouho, protože videorozhodčí Adam odhalil předchozí faul na Hložka a sudí Zelinka po zhlédnutí záznamu branku odvolal.

SESTŘIH: Karviná - Sparta 1:4. Nejdřív zkrat, pak velký obrat. Po šesti zápasech výhra

Od té doby začala dominovat Sparta, která po středeční porážce s Plzní zamíchala se složením pravé strany. Na pozici beka se zasunul Sáček a na kraji zálohy dostal šanci Karlsson.

V 10. minutě ve skluzu minul Tetteh, poté brankář Bolek vytáhl dalekonosnou Kangovu ránu. Tetteh neuspěl ani v 18. minutě, kdy v úniku trefil domácího gólmana, a po půlhodině střílel po zemi těsně mimo Frýdek.

Ve 32. minutě nečekaně udeřilo na druhé straně. V době, kdy Sparta chvíli hrála bez zraněného Krejčího, nacentroval z pravé strany Ndefe, Lingr se obtočil kolem Sáčka a pohotově otevřel skóre.

Po přestávce si vyměnili místo krajní záložníci Pražanů a hostům to brzy přineslo obrat. Nejprve ve 49. minutě potáhl zleva míč na střed Karlsson a povedenou technickou ranou na zadní tyč zpoza vápna srovnal. Švédský záložník skóroval ve čtvrtém soutěžním utkání za sebou. Karviná v lize inkasovala po 503 minutách.

V 56. minutě Letenští otočili stav. Hložek se před vápnem dostal k míči a další povedenou střelou pod břevno překonal Bolka. V lize se trefil poprvé od začátku září.

Hned za minutu dostal míč do branky i Tetteh, ale gól kvůli ofsajdu neplatil. Pojistku tak Pražané přidali až v 64. minutě, kdy odražený balon napálil do sítě Dočkal. Skóroval poprvé po jarním návratu po zranění.

Sparta se uklidnila a mohla vstřelit další góly. Neprosadili se Krejčí, Kanga ani Hancko, až v třetí minutě nastavení ranou pod břevno uzavřel skóre střídající Karabec a podtrhl první ligovou výhru Letenských pod koučem Kotalem. V 16 letech si připsal úvodní trefu v nejvyšší soutěži.

Klíčové momenty utkání

Karviná - Sparta: Karabcův první gól! Krásně prostřelil Bolka do horního růžku brány

Karviná - Sparta: Krásná narážečka hostů, Hanckův pokus Bolek zneškodnil
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Karviná - Sparta: Přečíslení dva na jednoho! Ale Tetteh pokazil přihrávku před bránu

Karviná - Sparta: Hložkovu pumelici kryl Bolek

Karviná - Sparta: Další tutovka! Krejčího střelu heroicky zblokoval Rundič

Karviná - Sparta: Dočkalův první gól po návratu na Letnou! Zvyšuje na 3:1

Karviná - Sparta: Letenská smršť… se nekoná. Tettehův gól odvolán kvůli ofsajdu

Karviná - Sparta: Fantazie! Hložek nádherně vymetl šibenici a otočil na 2:1 pro Letenské

6364055:gallery:true:true

Karviná - Sparta: Lingr se protáhl okolo Sáčka a domácí přece jen vedou! 1:0

Karviná - Sparta: Frýdkova rána skončila těsně vedle!

Karviná - Sparta: Dočkalův centr našel Karlssonovu hlavu, míč proskákal vedle tyče

Karviná - Sparta: Tetteh šel znovu sám na Bolka! Ale ten byl znovu pozorný

Karviná - Sparta: Kangovu krásnou ránu Bolek vytáhl na roh

Karviná - Sparta: Taiwo už po 35 vteřinách skóruje! Ale gól nebyl uznán kvůli faulu na Hložka

9

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905