SESTŘIH: Plzeň - Jablonec 2:0. Za domácí pálili Chorý a Čermák | iSport.cz

SESTŘIH: Plzeň - Jablonec 2:0. Za domácí pálili Chorý a Čermák

0
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
Magazín COACH: výživový specialista Vítek a sporný lídr Jordan

Před středečním šlágrem nadstavbové části FORTUNA:LIGY na Slavii Plzeň nezaváhala. Viktoria si doma poradila s Jabloncem 2:0, když dala po jednom kousku v obou poločasech. Tři body na konto červenomodrých přihrály góly Tomáše Chorého a Aleše Čermáka. V jedenácti jarních ligových zápasech tak Západočeši vyhráli hned desetkrát. Duel mezi Plzní a Jabloncem jsme sledovali ONLINE. V článku také naleznete VIDEA nejdůležitějších okamžiků.

Domácí: 19. Chorý, 71. Al. Čermák

Hosté:

Domácí: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), J. Kovařík – Bucha (81. Hořava), Kalvach, Al. Čermák – Kayamba (81. M. Havel), J. Kopic (60. Mihálik) – Chorý (55. Beauguel).

Hosté: V. Hrubý – Libor Holík, Jeřábek, Plechatý, Krob – Považanec – Matoušek (79. Pleštil, 87. Černák), Kratochvíl, Hämäläinen (83. T. Pilík), Sýkora – Doležal (C) (83. Velich).

2 472 diváků

Domácí, kteří po středeční porážce 1:2 na Spartě vypadli v semifinále domácího poháru, si první šanci vytvořili v osmé minutě. Čermák ale přízemní střelou nepřekvapil Hrubého. Jablonecký gólman o chvíli později po rohu zblízka vyrazil Hejdovu ránu. Na druhé straně Sýkorův tečovaný pokus z úhlu těsně minul branku.

Plzeňští otevřeli skóre v 19. minutě. Čermák z rohového kopu našel nepokrytého Chorého a ten umístěnou hlavičkou nedal Hrubému šanci.

Po pasáži bez větších šancí mohl krátce před pauzou zvýšit Kopic, ale v dobré pozici si špatně zpracoval míč a jablonecká obrana si poradila, stejně jako v případě následné Kalvachovy rány.

SESTŘIH: Plzeň - Jablonec 2:0. Další výhra favorita, zářil Čermák

Na začátku druhé půle po zajímavé kombinaci hostů Sýkora zblízka zakončoval nepřesně. Vedle hlavičkoval také Chorý po dalším centru od Čermáka. Poté udělal Hrubému problémy Řezníkův centr, ale ani Kayamba po otočce branku netrefil.

Plzeňští přidali druhý gól v 71. minutě. Střídající Mihálik posunul míč na Čermáka, ten se na hranici šestnáctky otočil okolo bránícího Kroba a střelou k tyči překonal Hrubého. Jablonecký gólman celou domácí akci založil nepřesným odkopem.

Viktoria neprohrála ve dvanáctém ligovém utkání po sobě a v posledních pěti kolech navíc neinkasovala.

Pokud ale její úspěšná šňůra ve středu skončí a Plzeň podlehne Slavii, připadne mistrovský titul opět po roce právě bíločervenému týmu z Vršovic.

6. Ostrava 34 12 10 12 46:42 46
Plzeň - Jablonec: Čermák se skvěle otočil a překonal Hrubého, 2:0!

Plzeň - Jablonec: Hrubý skvěle vytáhl Řezníkův těžký centr před Kayambou
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Plzeň - Jablonec: Čermákův centr trefil Chorý, ale balon proskákal vedle

Plzeň - Jablonec: Kratochvíl si pohrál s Kalvachem, Hruška musel daleko z brány

Plzeň - Jablonec: Další nebezpečná skrumáž ve vápně, Kalvachovu ránu tečoval Hejda

Plzeň - Jablonec: Rychlý brejk Viktorie, před Kopicem ale zasáhl Matoušek

Plzeň - Jablonec: Úplně volný Krob poslal svůj nebezpečný střelecký pokus nad bránu

Plzeň - Jablonec: Kayamba se famózně zbavil Holíka, Kovaříkova rána zblokována

Plzeň - Jablonec: Chorý skvělou hlavičkou posílá Viktorii do vedení, 1:0!

Plzeň - Jablonec: Sýkorův jedovatý střílený pokus byl sražen na roh

Plzeň - Jablonec: Čermák prováhal možnost přihrát Kayambovi do tutovky, střelu kryl Hrubý

Plzeň - Jablonec: Obří závar před bránou hostů! Hejdu ale skvěle vychytal Hrubý

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Titulní strana deníku Sport, neděle 21. června 2020

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava