13. prosince 2020 • 20:20

SESTŘIH: Slavia – Liberec 3:0. Další show Simy, výhru zařídil dvěma góly

43
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v 11. kole první ligy nad Libercem 3:0 a v čele tabulky si udrželi náskok pěti bodů před druhou Spartou. Obhájce titulu rozhodl už v úvodním dějství, kdy se trefili afričtí křídelníci Abdallah Sima a Peter Olayinka. Po změně stran přidal pojistku opět Sima, který v lize podruhé za sebou skóroval v jednom duelu dvakrát a posunul se už na druhé místo střelecké tabulky.

Vršovičtí se oklepali ze čtvrtečního debaklu 0:4 v Evropské lize v Leverkusenu, kde utrpěli nejvyšší prohru pod trenérem Jindřichem Trpišovským. Už před zápasem ale měli jako jediný český klub jistý postup ze skupiny. Slávisté nadále drží neporazitelnost v ligové sezoně a v nejvyšší soutěži bodovali už 23 utkání po sobě. Liberec z posledních tří kol získal jediný bod a patří mu až 11. místo. Má ale zápas k dobru.

Trenér Slovanu Hoftych postavil do základní sestavy tři ze sedmi hráčů, kteří v Liberci hostují z Edenu - Tijaniho, Matouška a Hilála. Naopak ani na lavičce nebyli Hromada a Beran, jenž se v zimě zřejmě vrátí do Vršovic. Trpišovský, který před třemi lety přišel do Slavie ze Slovanu, při zranění Ševčíka a Holeše nasadil do středu pole Provoda s Oscarem.

Pražané začali souboj dvou letošních pohárových účastníků, kteří ve čtvrtek odehráli poslední zápas skupiny Evropské ligy, lépe. Ve 13. minutě tečoval Simův centr Kuchta a trefil tyč. V 18. minutě mohl otevřít na druhé straně skóre Matoušek. Kmenový hráč Slavie obral o míč Zimu a postupoval sám na branku, gólman Kolář mu ale zmenšil úhel a zasáhl.

SESTŘIH: Slavia - Liberec 3:0. Pohodlná výhra, zase řádil Sima

O pět minut později se prosadili Pražané. Sima si naskočil na centr z rohu a hlavou podobně jako v derby otevřel skóre. Senegalský útočník skóroval ve čtvrtém ligovém utkání po sobě. Sudí Marek situaci dlouho konzultoval s videorozhodčím kvůli možnému faulu útočícího Kuchty na Koscelníka, ale gól nakonec uznal.

I druhou branku dali červenobílí po centru. V první minutě nastavení úvodního dějství se po Masopustově centru Olayinka zbavil Koscelníka a hlavou zvýšil. Vzápětí mohl přidat třetí branku Sima, ale minul.

Po změně stran byl střelecky aktivnější Liberec. Mara však v 62. minutě zamířil do centru jen do Koláře a podobně se vedlo v úniku i Mosquerovi. V 74. minutě Hoftych poslal na trávník čerstvého Fukalu s Nešickým, ale sotva hosté dostřídali, inkasovali potřetí.

Provod vysunul Masopusta, který vrátil míč pod sebe a Sima do odkryté branky nezaváhal. Devatenáctiletý talent navázal na dvě branky z derby a s šesti góly mu schází už jen dvě trefy na lídra střelecké tabulky sparťana Juliše.

Abdallah Sima střílí svůj druhý gól do sítě Liberce

Domácí: 23. Sima, 45+1. Olayinka, 75. Sima

Hosté:

Domácí: O. Kolář – Masopust, Kúdela, Zima, Bořil (C) – Oscar, Provod (80. Takács) – Sima (82. Karafiát), Stanciu (70. Traoré), Olayinka (80. Malínský) – Kuchta (80. Tecl).

Hosté: Nguyen – Koscelník, Chaluš, Mo. Tijani, Mikula (C) – M. Sadílek (63. Michal), Mara – Pešek (52. Rondić), Matoušek (74. Nešický), Mosquera (74. Fukala) – Júsuf Hilál (63. Rabušic).

Slavia - Liberec: Rondičova rána zpoza vápna skončila vedle brány

Slavia - Liberec: Sima po Masopustově průniku dorazil míč do prázdné brány, 3:0!

Slavia - Lilberec: Mosquera šel sám na bránu, ránu na zadní tyč si Kolář pohlídal
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Liberec: Do Mosquerova centru se opřel Mara, Kolář byl připravený

Slavia - Liberec: Sima se dostal za obranu, Nguyena ale ve velké šanci neprostřelil!

Slavia - Liberec: Olayinka na zadní tyči zužitkoval Masopustův centr, 2:0!

Slavia - Liberec: Sima našel skvělým míčem Kuchtu, ten se ale nedostal ke střele

Slavia - Liberec: Závar Slovanu, hosté reklamovali ruku

Slavia - Liberec: Mosquera se opřel do střely nůžkami, bránu netrefil

Slavia - Liberec: Zase Sima! Proměnil Provodův roh, 1:0 pro sešívané

Slavia - Liberec: Matoušek obral Zimu o míč, ale v úniku si příliš předkopl míč

Slavia - Liberec: Parádní akce sešívaných, Kuchta po Simově centru trefil tyč!

Slavia - Liberec: Peškova dalekonosná rána se táhla vedle levé tyče

Hoftych: Utkání bylo korektní, ale dostatečně tvrdé. Jen jsme byli neefektivní

Trpišovský: Je to náročné, některé naše hráče jsem neviděl takhle unavené

43

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905