SESTŘIH: Plzeň - Pardubice 2:0. Pálili Havel a Bucha, v akci byl VAR

Autor: iSport.cz, ČTK, jon
15
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Viktorie Plzeň v 16. kole FORTUNA:LIGY utnuli trápení proti nováčkovi z Pardubic, kdy zvítězili 2:0. Po vyloučení kapitána Martina Šejvla hráli domácí od 30. minuty proti deseti, rozhodující branky přišly až v závěru, kdy se trefili Milan Havel a Pavel Bucha. První gól padl po přezkoumání videa, kvůli ofsajdu neplatil v úvodním poločase gól Zdeňka Ondráška.

Plzeňští začali velkým tlakem a už v páté minutě byli blízko gólu, když Toml tečoval Buchovu ránu na tyčku. Hostující brankář Boháč si pak poradil s Ondráškovou střelou a ještě lepší zákrok předvedl proti Buchově ráně.

Pardubičtí se oklepali a vyrovnali hru. Ve 29. minutě Černého střelu z voleje výborně zneškodnil gólman Staněk, který dostal šanci místo jedničky Hrušky.

Už za minutu však hostující kapitán a stoper Šejvl před šestnáctkou podrazil unikajícího Faltu a dostal červenou kartu. Ve 44. minutě Ondrášek dorazil do Boháčovy branky Kašovu střelu, ale gól byl po kontrole videorozhodčího odvolán kvůli těsnému ofsajdu plzeňského útočníka.

SESTŘIH: Plzeň - Pardubice 2:0. Trápení proti deseti ukončil v závěru Havel

Viktoria i druhý poločas začala náporem a obléhala pokutové území soupeře, ale s postupujícím časem domácí působili stále víc bezzubě a bezradně. Oslabené Pardubice v pevném bloku Plzni dlouho nic nedovolovaly, Šulc nebo Kalvach z dálky mířili nepřesně.

Plzeňští se deset minut před koncem dočkali. Havlova trefa nejprve neplatila kvůli ofsajdu, ale rozhodčí Berka situaci překontroloval u videa a nakonec branku uznal, protože míč tečoval pardubický Toml.

V závěru mohl ještě přidat domácí pojistku náhradník Ba Loua, jenže Boháč jeho střelu vyrazil. Ve třetí minutě nastavení Západočeši přece jenom dali druhou branku, když se po brejku a přihrávce Ba Louy trefil Bucha. Plzeň vyhrála teprve podruhé z posledních devíti kol.

Domácí: 78. M. Havel, 90+3. Bucha

Hosté:

Domácí: Staněk – M. Havel, Kaša, Brabec (C), J. Kovařík (61. L. Matějka) – Bucha, Kalvach, Šulc (72. Ba Loua) – Kayamba (72. Mihálik), Ondrášek, Falta.

Hosté: Boháč – Surzyn, Šejvl (C), Toml, T. Čelůstka – Ewerton (82. Lee), Prosek – D. Kostka, P. Černý (64. Sláma), Cadu – Huf (82. Petráň).

Klíčové momenty utkání

Plzeň - Pardubice: Ba Louovu dělovku vyrazil Boháč k Ondráškovi, ten nedorazil do sítě
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - Pardubice: Havel protrhl trápení! Míč po Tomlově přiťuknutí dostal do sítě, 1:0

Plzeň - Pardubice: Kalvach málem umístil hezký volej na bránu

Plzeň - Pardubice: Kalvachova prudká rána zamířila mimo bránu

Plzeň - Pardubice: Šulc místo nahrávky na Havla volil nepřesnou střelu

Plzeň - Pardubice: Ondrášek nedosáhl na Kalvachův centr, Šulc lízl míč hlavou vedle

Plzeň - Pardubice: Ondrášek se postaral o první trefu! Ale vybíhal z ofsajdu

Plzeň - Pardubice: Huf si při sólu posadil Brabce a pálil nebezpečně, jenže vedle

Plzeň - Pardubice: Kovaříkova hezká standardka skončila o metr mimo!

Plzeň - Pardubice: Šejvl zastavil nedovoleně Faltu a je vyloučen!

Plzeň - Pardubice: Fantastickou efektní Černého ránu skvěle vytáhl Staněk

Plzeň - Pardubice: Krásná kombinace z pravé strany, Bucha závar nezakončil gólem

Plzeň - Pardubice: Šulcovu pobídku do tutovky málem zužitkoval Bucha!

Plzeň - Pardubice: Na Kovaříkův centr skvěle zareagoval Ondrášek, Boháč byl pozorný

Plzeň - Pardubice: Ondrášek hlavičkoval vedle po Kovaříkově centru z levé strany

Plzeň - Pardubice: Buchova tečovaná rána skončila až na tyči!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905