SESTŘIH: Olomouc - Slovácko 0:0. Remíza v dohrávce, hosté o bod třetí

Autor: iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Dohrávka 23. kola FORTUNA:LIGY mezi fotbalisty Olomouce a Slovácka skončila bezbrankovou remízou. Hosté nevyužili možnost výraznějšího osamocení na třetí příčce, když nepřidali sedmé venkovní vítězství v lize po sobě.

Fotbalisté Olomouce remizovali v dohrávce 23. kola první ligy se Slováckem 0:0. Oba soupeři se ve vzájemném zápase rozešli bez gólů potřetí za sebou, i když měli v utkání řadu šancí a trefili brankovou konstrukci. Slovácko prohrálo jediné z posledních 13 kol a upevnilo si třetí místo v neúplné tabulce. Sigma po desáté remíze v ligové sezoně zůstala devátá.

Zápas se měl původně hrát už 14. března, vzhledem ke karanténě Slovácka kvůli hromadné nákaze koronavirem byl ale odložen. Hosté mají k dobru ještě další utkání s Pardubicemi.

Již ve čtvrté minutě postupovali hosté po Hubníkově chybné rozehrávce dva na dva, Jurečka vzal zakončení na sebe a povedenou střelou protáhl brankáře Mandouse. O čtyři minuty později stejný hráč vypálil po přihrávce od Petržely, tentokrát však z dobré pozice uvnitř vápna zamířil nad.

Olomouc - Slovácko: Silvestrovský biliár! Petržela trefil tyč, Sadílek břevno!

Poté však více hrozili Hanáci. V 16. minutě brankář Nemrava vyrazil míč jen ke Gonzálezovi, jehož zakončení vykopl z brankové čáry Hofmann. Další dvě velké šance měli domácí ještě před koncem první půlhodiny. Nejdříve po centru od Gonzáleze hlavičkoval Breite jen těsně vedle pravé tyče a vzápětí Yunis postupoval zprava na Nemravu, který si se střelou na zadní tyč poradil.

Hostům na hřišti viditelně scházelo několik opor. Mimo hru byli Havlík, Daníček či Navrátil a poprvé v základní sestavě dostal v lize šanci mladý Polášek. Další šanci domácích měl Breite, který nedokázal prostřelit blok hostujících hráčů s Nemravou. Chytil následně ve skrumáži před brankou také nezakončil ideálně.

V druhé půli začalo na Hané hustě sněžit. V 56. minutě chtěl nacentrovat Zmrzlý, podklouzl a míč trefil brankovou konstrukci. Gólman Nemrava pak předvedl proti stejnému hráči skvělý zákrok po hodině hry.

Olomouc - Slovácko: Sudí si nevšiml Nemravova přestupku

Navzdory těžkému terénu se střídaly šance na obou stranách. Hostující Kliment v úniku dvou na jednoho pokazil přihrávku a v 78. minutě domácí Mandous vychytal dorážejícího Jurečku.

V závěru měli blíž ke třem bodům hosté. V 79. minutě nejprve Petržela trefil tečovanou střelou tyč a z pokračující akce napálil Sadílek břevno odkryté branky. Slovácko venku v lize ztratilo body poprvé po šesti zápasech. Sigma doma v nejvyšší soutěži potřetí za sebou neskórovala.

Domácí: Mandous – Látal, R. Hubník (C), Beneš, Zmrzlý – Breite, Poulolo – P. González (63. Mihalík), Chytil (82. Zifčák), Hála (82. Šíp) – Yunis.

Hosté: Nemrava – Šimko (76. Kalabiška), S. Hofmann, Mich. Kadlec (C), Divíšek – Polášek (76. Srubek), L. Sadílek – M. Petržela, Kohút (82. Kubala), Jurečka – Kliment.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905