SESTŘIH: Jablonec – Sparta 1:0. Druhá Vrbova prohra, rozhodl Schranz | iSport.cz
14. dubna 2021 • 19:53

SESTŘIH: Jablonec – Sparta 1:0. Druhá Vrbova prohra, rozhodl Schranz

Autor: iSport.cz
65
Liberec - Brno: Šural uveden do Dvorany slávy. Plaketu převzala rodina
Liberec - Brno: Šok! Růsek nekompromisní hlavičkou sebral Slovanu vítězství, 1:1

Fotbalisté Sparty prohráli v dohrávce 22. kola první ligy v Jablonci 0:1 a po druhé porážce v nejvyšší soutěži za sebou přepustili soupeři druhé místo v tabulce. O vítězství domácích rozhodl v 88. minutě Ivan Schranz. Severočeši zdolali v lize Pražany po devíti vzájemných utkáních a oplatili jim čtvrtfinálové vyřazení z domácího poháru. V neúplné tabulce je předstihli o bod, Letenští mají k dobru odložený duel s Plzní.

Domácí: 88. Schranz

Hosté:

Domácí: Hanuš – Štěpánek, V. Kubista, Zelený, Krob – Pilař (81. Smejkal), Kratochvíl, Považanec, Jovović (71. Pleštil) – Schranz (90+3. Chramosta), Doležal (C) (81. Hübschman).

Hosté: Nita – Sáček, Vitík, O. Čelůstka, Hancko (26. Polidar) – Moberg Karlsson (58. Plavšić), Pavelka, Ladislav Krejčí ml., Dočkal (C) (86. Trávník), Ladislav Krejčí st. – Hložek.

Domácí: Hrubý, Vajner, Hübschman, Podaný, Smejkal, Pleštil, Chramosta

Hosté: Heča, Polidar, Wiesner, Souček, Plavšić, Trávník, Minčev

Domácí: Kratochvíl

Hosté: Polidar, Plavšić

Hrubeš – Mokrusch, Hrabovský.

Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou

Zápas se v původním březnovém termínu nehrál kvůli koronaviru v týmu Sparty, která Jablonec před týdnem doma porazila v domácím poháru 4:1. Úvodní dějství nenabídlo výraznější šanci. V desáté minutě si Hanuš poradil s Karlssonovou střelou. Poté Dočkal hledal před brankou Krejčího staršího, ale obránce Štěpánek odvrátil míč do bezpečí. Na druhé straně Jovovič vystihl "malou domů" Krejčího mladšího, ale Pilařovu ránu z voleje zblokoval stoper Čelůstka.

V 61. minutě sparťanský útočník Hložek přepadl ve vápně přes Kubistu, ale rozhodčí Hrubeš penaltu neodpískal. Poté hostující stoper Vitík ve snaze odkopnout míč trefil ve vápně jen Pilaře, od něhož se míč odrazil do boční sítě. Sparťanský brankář Nita si poté nadvakrát poradil se Schranzovou střelou zpoza vápna, která před ním skočila. Následný Jovovičův roh proletěl vápnem. Za hosty zahrozil Krejčí starší, jehož pokus z hranice vápna Hanuš vyrazil.

SESTŘIH: Jablonec - Sparta 1:0. Schranz v závěru sestřelil Pražany

Utkání směřovalo k remíze, jenže dvě minuty před koncem základní hrací doby přišel rozhodující moment. Krob, který nastoupil do 250. ligového zápasu, odcentroval do vápna a Schranz hlavičkou k tyči zařídil Jablonci cennou výhru. Slovenský reprezentant devátým gólem v ligové sezoně potvrdil pozici nejlepšího střelce týmu. Vzápětí Nita vyrazil Pleštilovu ránu z úhlu.

Hosté si nespravili náladu po nedělní prohře 0:2 v ligovém derby na hřišti Slavie a venku v nejvyšší soutěži neskórovali potřetí za sebou.

Klíčové momenty utkání

Jablonec - Sparta: Rada slaví výhru nad Letenskými kotouly jako Vrba!

Jablonec - Sparta: Pleštil přesprintoval Polidara a dělovkou prověřil Nitu

Jablonec - Sparta: Schranz přeskočil Čelůstku, posílá domácí do vedení, 1:0

Jablonec - Sparta: Plavšič nachystal šanci Krejčímu, jeho ránu skvěle vytáhl Hanuš

Jablonec - Sparta: Nebezpečný Jovovičův rohový kop málem dotlačili domácí do sítě!

Jablonec - Sparta: Vitík nakopl Pilaře a míč málem skončil v bráně!

Jablonec - Sparta: Hancko musí ze hřiště po dvou tvrdých střetech

Jablonec - Sparta: Čelůstka nakopl jen Doležala, osamocený Schranz byl v ofsajdu

Jablonec - Sparta: Hložek si vyměnil míč s Dočkalem, před Krejčím zasahoval Štěpánek!

Jablonec - Sparta: Sáčkovu hrubku v rozehrávce málem potrestal Schranz!

Jablonec - Sparta: Dočkalův centr propadl až ke Karlssonovi, jeho ránu vytáhl Hanuš

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava