SESTŘIH: Příbram - Jablonec 1:0. Středočeši se tlačí k záchraně, rozhodl Mezera

Autor: iSport.cz
9
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Jablonce prohráli ve 32. kole FORTUNA:LIGY v Příbrami 0:1 a propásli příležitost vrátit se v tabulce na druhé místo před Spartu. O výhře Středočechů rozhodl v závěru Jiří Mezera a domácí se díky vítězství přiblížili nesestupové pozici Teplice na pouhé dva body. Skláři ale mají nedělní zápas s Českými Budějovicemi k dobru.

Jablonec přijel k Litavce v roli vysokého favorita, ale před přestávkou to potvrzoval spíše jen větším množstvím nebezpečných možností než samotnou hrou. Už ve čtvrté minutě zahrozil pronikající Považanec, který nastřelil z pravé strany tyč.

Ve 27. minutě prodloužil hlavou míč dobře strážený Doležal na Kratochvíla, jenže ten místo odvážného samostatného úniku akci zpomalil a tísněn stopery Šimana nepřekonal. Domácí gólman byl úspěšnější i v přímém souboji s Doležalem ve 39. minutě. Příbramští ještě před poločasem přišli o stopera Oliviera Kingueho, kterého nahradil Cmiljanovič.

Domácí: 77. Mezera

Hosté:

Domácí: Šiman – Nový, S. Kingue, O. Kingue (40. Cmiljanović), Mezera – Zorvan (90+2. Kvída) – T. Pilík, Jan Rezek (C), Soldát, Vávra (84. Antwi) – Lubega (90+2. Voltr).

Hosté: Hanuš – Štěpánek, V. Kubista, Zelený, Krob (85. R. Hrubý) – Hübschman (C) (82. Chramosta) – Pleštil (66. Smejkal), Považanec, Kratochvíl, Jovović (66. Pilař) – Doležal.

Domácí: Dočekal, Januška, Cmiljanović, Kvída, Kočí, Antwi, Voltr

Hosté: Hrubý, Hrubý, Pilař, Smejkal, Chramosta, Martinec, Podaný

Domácí: Mezera, T. Pilík, Antwi

Hosté: Kratochvíl, Zelený, Pleštil

Emanuel Marek. Asistenti: Jan Paták, David Hock. Čtvrtý rozhodčí: Ondřej Pechanec. VAR: Ondřej Berka

Na Litavce, Příbram

První náznak šance měla Příbram až po pauze, kdy hrubku obrany stačil napravit včasným vyběhnutím pod nohy Lubegy brankář Hanuš. Obraz hry se příliš neměnil. Domácí sice drželi krok ve středu pole, ale jejich akce vesměs končily daleko od Hanuše a blíže k rozhodnutí měli zprvu hosté.

Jenže Krobovu dorážku v 71. minutě vykopl Cmiljanovič z opuštěné branky. Za šest minut ale přišel přímý kop, při kterém Pilík přesně našel Cmiljanoviče. Jeho lehkou teč hlavičkou chybující Hanuš neudržel a nabíhající zadák Mezera doklepl míč do sítě. Skóroval poprvé v ligové kariéře.

Vyrovnání mohlo přijít vzápětí po rozehrání, ale střídajícího Pilaře skvělým zákrokem z metru vychytal Šiman. Hosté v závěru bojovali alespoň o remízu, ale Příbram si už nenechala výhru sebrat. Bodovala potřetí z posledních čtyř kol a minimálně pro tento týden odvrátila hrozbu sestupu.

Klíčové okamžiky zápasu:

SESTŘIH: Příbram – Jablonec 1:0. Příbram udržela naději, konec jablonecké vítězné vlny.

Příbram – Jablonec: Pilíkův centr dorazil Mezera a poslal domácí do vedení, 1:0.

Příbram – Jablonec: Krobova střela mířila do odkryté sítě, gól odvrátil Cmiljanovič!

Příbram – Jablonec: Lubegův nebezpečný centr do vápna byl zneškodněn

Příbram – Jablonec: Po ztrátě Rezka pálil Považanec do tyčky!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905