SESTŘIH: Slavia - Pardubice 4:0. Posun do čela ligy, dva góly dal Provod

51
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Po 28. kole FORTUNA:LIGY se mění lídr tabulky! Slavia porazila v Edenu Pardubice jasně 4:0 a posouvá se o jeden bod před Plzeň. Dva góly dal Lukáš Provod, poté se ještě trefili Ivan Schranz a Ibrahim Traoré. Východočeši pořád čekají na první jarní výhru a jsou předposlední.

Slavia navázala na podzimní venkovní vítězství nad Pardubicemi 5:0 a vyhrála třetí z dosavadních čtyř vzájemných ligových duelů. Červenobílí nebodovali v jediném z posledních 64 zápasů nejvyšší soutěže v Edenu a ideálně se naladili na čtvrteční odvetu čtvrtfinále Evropské konferenční ligy proti Feyenoordu Rotterdam. Pardubičtí jako jediný tým v devíti jarních kolech nevyhráli a na předposledním místě tabulky ztrácejí tři body na čtrnácté Teplice.

Slavia nastoupila hned s devíti změnami v základní sestavě oproti čtvrteční remíze 3:3 v Rotterdamu s Feyenoordem v úvodním čtvrtfinále Evropské konferenční ligy. Mezi tyče se vrátil Mandous, na hrotu útoku zase dostal poprvé od příchodu do Edenu od úvodu šanci Fila. Pardubičtí trenéři nasadili i dva mladé ligové debutanty Hanče s Marešem.

Červenobílí vstoupili do utkání velkým náporem a v úvodních minutách nepouštěli hosty na svou polovinu. Ve 12. minutě nasprintoval do velké šance Schranz, ale Letáčka z pravé strany nepropálil. Pražané z úvodního tlaku vedení nevytěžili a v polovině první půle mohli inkasovat. Vacek se po přiťuknutí od spoluhráče dostal až před Mandouse, domácího gólmana ale nepropálil.

SESTŘIH: Slavia - Pardubice 4:0. Sešívaní jsou zpět v čele, zářil Provod

Východočeši se v druhé části úvodního dějství osmělili a Slavia už tolik nedominovala. Po půlhodině hry našel Jurásek centrem z levé strany nabíhajícího Provoda, který ale v obrovské šanci minul. Domácí záložník se dočkal až v 41. minutě. Sedmnáctiletý mladík Hanč v rohu vápna hloupě fauloval Ousoua a Provod poslal střelu z penalty k opačné tyči, než kam skočil Letáček. Reprezentační středopolař skóroval poprvé od nedávného návratu na trávníky po zranění.

Pardubičtí měli ještě jednu velkou možnost na zdramatizování duelu. V 52. minutě se protlačil k hlavičce Kostka a domácí podruhé v utkání podržel Mandous. Za dvě minuty slávisté pojistili svůj náskok. Fila ve vápně chytře zády přiťukl míč Provodovi a ten zamířil přesně k tyči. Nejlepší hráč minulé ligové sezony poprvé v kariéře zaznamenal v jednom utkání nejvyšší soutěže dvě branky.

V 62. minutě se prosadili Pražané potřetí. Na Plavšičův centr z levé strany se protlačil důrazný Schranz a připsal si devátý gól v ligovém ročníku. Vzápětí po přečíslení vyrazil Plavšičův pokus Letáček, na opačné straně z podobné pozice zasáhl Mandous proti střídajícímu Matějkovi. Domácí gólman si pak poradil i se střelou v podání Kostky.

Na posledních 16 minut se dostal do hry i uzdravený slávistický záložník Ševčík. Jiný střídající hráč přidal v 84. minutě čtvrtý gól Pražanů. Tecl neproměnil samostatný únik, ale jeho přihrávku už uklidil do odkryté branky Traoré. Záložník z Pobřeží Slonoviny se trefil potřetí v ligové sezoně.

Domácí: 41. Provod, 54. Provod, 61. Schranz, 85. Traoré

Hosté:

Domácí: Mandous – Bah (74. Kúdela), Ousou, Hovorka (C), Jurásek – Hromada, Provod – Schranz (74. Šmiga), Plavšić (74. Ševčík), Lingr (74. Tecl) – Fila (81. Traoré).

Hosté: Letáček – D. Kostka (82. Halász), Toml, Hanč, Cadu – Jeřábek (C) – Mareš (60. Jakub Rezek), Vacek (82. Lupač), Solil, Patrák (71. Sychra) – Huf (60. L. Matějka).

Slavia - Pardubice: Rezek z otočky pálil nad Mandousovu bránu

Slavia - Pardubice: Tecl únik neproměnil, ale Traoré díky němu zakončil do prázdné! 4:0

Slavia - Pardubice: Sporný zákrok Letáčka? Plavšič přepadl až po doteku gólmana s míčem

Slavia - Pardubice: Kostkova rána zpoza vápna Mandousovi nepříjemně zaplavala

Slavia - Pardubice: Provod parádním obloučkem našel Lingra, jeho střela zblokována

Slavia - Pardubice: Pěkná kombinace hostů, Solilův obstřel zamířil vedle

Slavia - Pardubice: Matějka dostal hezký balon za obranu a prověřil Mandouse

Slavia - Pardubice: Brejk tři na jednoho zakončil Plavšič, Letáček střelu zneškodnil
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Pardubice: Schranz se natlačil před Cadua a překonal Letáčka! 3:0

Slavia - Pardubice: Jurásek výborně potáhl míč, Lingr přestřelil bránu

Slavia - Pardubice: Nádherná akce domácích, Provod po Filově patičce zvyšuje na 2:0!

Slavia - Pardubice: Lingrova tvrdá rána po standardce zamířila o pár metrů nad bránu

Slavia - Pardubice: Provod poslal Letáčka na druhou stranu a poslal sešívané do vedení! 1:0

Slavia - Pardubice: Hanč složil Ousoua, penalta pro sešívané!

Slavia - Pardubice: Bah z ostrého úhlu našel mezeru, ale střílel nepřesně

Slavia - Pardubice: Provod střílel z první těsně vedle po parádním Juráskově centru

Slavia - Pardubice: Vacka ve stoprocentní šanci vychytal Mandous!

Slavia - Pardubice: Provod přímo z rohu málem zaskočil Letáčka!

Slavia - Pardubice: Parádní kombinace domácích a Schranz v tutovce! Zaskvěl se Letáček

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905