12. března 2023 • 20:10

SESTŘIH: Bohemians - Pardubice 2:0. Domácí v TOP 4, Východočeši na dně

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Bohemians 1905 zvítězili ve 23. kole první ligy doma nad posledními Pardubicemi 2:0 a posunuli se na čtvrté místo neúplné tabulky. Ve 37. minutě otevřel skóre Martin Hála, po hodině hry zvýšil Erik Prekop.

Pražané na svém stadionu vyhráli potřetí v ligové sezoně a už nejsou nejhorším domácím týmem soutěže. Východočeši nebodovali po čtyřech zápasech a zůstali na 16. místě o skóre za Zlínem. Pardubicím tak nevyšel návrat do Ďolíčku, kde do konce podzimu měly dvě a půl sezony domácí azyl.

Už ve druhé minutě si pardubický Pikul naběhl za domácí obranu, ale tváří v tvář brankáře Jedličku nepřekonal, z následné dorážky Janošek přestřelil.

Poté se delší dobu hrál vyrovnaný a bojovný fotbal bez větších šancí. Po půl hodině hry domácí Köstl v pokutovém území z otočky minul pardubickou branku.

Bohemians v závěru první půle dostali soupeře pod tlak a ve 37. minutě otevřeli skóre. Beran po závaru v šestnáctce přihrál Hálovi, který se trefil přízemní střelou k tyči. Třicetiletý záložník dal za „Klokany“ premiérový ligový gól od letního příchodu z Olomouce.

V nastaveném čase úvodního poločasu mohl Drchal přidat pojistku vršovického mužstva, ale brankář Nita jeho hlavičku vyrazil.

Rumunský gólman se blýskl krátce po změně stran proti Prekopově ráně. Slovenský útočník byl ve vzájemném souboji úspěšnější v 61. minutě, kdy po Dostálově centru ve vzdušném souboji Nitu přeskočil a hlavou zvýšil. Prekop se v ligovém ročníku trefil potřetí.

Pardubičtí se pak trochu více dostali do hry, jenže dál tápali v koncovce. Nejlepší týmový střelec Janošek nevyzrál na Jedličku a domácí brankář v 77. minutě zblízka vychytal i střídajícího Krobota.

Bohemians tak porazili východočeský tým i podruhé v ligové sezoně, na podzim v Ďolíčku jako hosté zvítězili 1:0.

Domácí: 37. Hála, 61. Prekop

Hosté:

Domácí: Jedlička – A. Kadlec, Vondra, Hůlka – Köstl, Jindřišek (C), Beran (90+2. Novák), M. Dostál – Hála (83. Nový), Prekop (79. Mužík) – Drchal (83. Necid).

Hosté: Nita – Icha, Hranáč, Vlček, Chlumecký – Vacek (64. Darmovzal) – Kostka (46. Sychra), Hlavatý (83. S. Šimek), Janošek, Pikul (46. Helešic) – Černý (C) (64. Krobot).

Bohemians - Pardubice: Pikul v tutovce, pak dorážka Janoška

Bohemians - Pardubice: Beran nabil Hálovi, ten svou střelu utáhl přesně k tyči, 1:0

Bohemians - Pardubice: Zavánělo to Hůlkovo rukou, penalta se nepískala
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Bohemians - Pardubice: Jindřišek se protáhl po lajně a našel Drchala, superzákrok Nity!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905