CELÝ SESTŘIH: Jablonec urval bod, Spartu srazila penalta

Video placeholder
CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Sparta 1:1. Lídr vedl, pak ho srazila penalta
Petr Jiráček v souboji s Lukášem Masopustem.
Petr Jiráček nastoupil poprvé v rudém dresu.
Rozhodčí Jílek domlouvá Tomáši Hübschmanovi.
Luděk Pernica padá po souboji s Martinem Frýdkem.
Jablonec se raduje z vyrovnávací trefy v utkání se Spartou. Zápas Synot ligy skončil nerozhodně 1:1.
Gólman David Bičík dlouho držel naděje Sparty při utkání v Jablonci, nakonec ale kapituloval z penalty a zápas skončil 1:1.
Sparťanská radost po vedoucím gólu Davida Lafaty během utkání Synot ligy v Jablonci. Zápas skončil nerozhodně 1:1. Jablonec vyrovnal z penalty.
23
Fotogalerie
iSport.cz
Ročník 2015/16
Začít diskusi (0)

Fotbalisté Sparty remizovali v šestém kole první ligy v Jablonci 1:1 a teprve podruhé v sezoně ztratili body. Letenský celek vedl na Střelnici díky brance kapitána Davida Lafaty, šest minut před koncem ale z penalty vyrovnal Tomáš Wágner. Sparta tak vede tabulku o dva body před Libercem.

Sparta se musela obejít bez zraněného Váchy a vykartovaného Marečka, v záloze tak poprvé nastoupila čerstvá posila z bundesligového Hamburku Jiráček. Jablonec se pro změnu musel poprvé obejít bez Nováka, který odešel do Midtjyllandu. Jeho místo na kraji obrany zaujal Karavajev.

V prvním poločase se spíš bojovalo, než hrálo a na první vážnou příležitost se tak čekalo půl hodiny. Dočkalovu střelu z úhlu však zblokovala obrana. Na druhé straně se do nadějného brejku řítil Tecl, ale brankář Bičík mu včasným vyběhnutím nedal šanci. Domácí útočník poté v závěrečných minutách neuspěl ani s pokusem zblízka.

Druhý poločas začal velkou šancí Jablonce, když po centru hlavičkoval Tecl, ale Bičík skvěle vytěsnil na břevno. V 56. minutě se dostal k odraženému míči Jiráček, šel sám na domácího brankáře Hrubého, ten však dobře vykryl úhel.

Video placeholder
CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Sparta 1:1 • iSport TV

O chvíli později zpoza vápna technicky vystřelil Pospíšil, ale Bičík byl opět úspěšnější, stejně jako vzápětí po tvrdé ráně Greguše. Jablonec začal tlačit a do dobré pozice se po kombinaci dostal Mingazov, kterého na poslední chvíli odzbrojil Costa.

Nepřesnost Jablonce v zakončení dala šanci Spartě, která udeřila v 76. minutě. Postaral se o to bývalý hráč Severočechů Lafata. Letenský kapitán si připsal pátou branku v posledních šesti zápasech a celkem jich má na kontě v lize šest.

Vedení vydrželo Spartě vydrželo jen chvíli, protože v 84. minutě Hybš fauloval ve vápně a Wágner nařízenou penaltu proměnil. Hosté měli v závěru na dosah i tři body, jenže domácí gólman Hrubý předvedl po rohu v nastavení skvělý zákrok.

Jablonec tak remizoval i ve třetím domácím utkání v sezoně, hosté naopak udrželi ligovou neporazitelnost. Jejich jedinou ztrátou dosud byla remíza v Jihlavě, čtyři následující zápasy Letenští vyhráli.

Video placeholder
Jablonec - Sparta: Gól Davida Lafaty na 0:1 • iSport TV

Video placeholder
Jablonec - Sparta: Faul Matěje Hybše na Nermina Crnkiče a penalta Tomáše Wágnera na 1:1 • iSport TV

Video placeholder
Jablonec - Sparta: Zákrok Vlastimila Hrubého proti Davidu Lafatovi • iSport TV

Video placeholder
Jablonec - Sparta: Zákrok Davida Bičíka proti Vítu Benešovi • iSport TV

Video placeholder
Jablonec - Sparta: Zákrok Davida Bičíka proti Martinu Pospíšilovi • iSport TV

Video placeholder
Jablonec - Sparta: Šance Petra Jiráčka • iSport TV

Video placeholder
Jablonec - Sparta: Zákrok Davida Bičíka proti Stanislavu Teclovi • iSport TV

Video placeholder
Jablonec - Sparta: Střela Marka Matějovského • iSport TV

Video placeholder
Jablonec - Sparta: Vyběhnutí Davida Bičíka proti Stanislavu Teclovi • iSport TV

Video placeholder
Jablonec - Sparta: Souboj Maria Holka s Ruslanem Mingazovem • iSport TV

Video placeholder
Jablonec - Sparta: Zákrok Davida Bičíka proti Stanislavu Teclovi • iSport TV

Video placeholder
Jablonec - Sparta: Costova riskantní malá domů • iSport TV

 

6. kolo první fotbalové ligy:

 

FK Jablonec - Sparta Praha 1:1 (0:0)

 

Branky: 84. Wágner z pen. - 76. Lafata. Rozhodčí: Jílek - Blažej, Hock. ŽK: Brabec, Hybš, Matějovský (všichni Sparta). Diváci: 6012.

 

Sestavy:

 

Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, Karavajev - Masopust (65. Wágner), Hübschman, Pospíšil, Greguš (81. Martin Doležal I.), Mingazov - Tecl (76. Crnkič). Trenér: Šilhavý.

 

Sparta: Bičík - Holek, Costa, Hybš - Steinhöfer (46. L. Krejčí), Matějovský, Dočkal, Hušbauer (61. Fatai), Jiráček (72. Brabec) - Frýdek, Lafata. Trenér: Ščasný.

#TýmZVRPSkóreB
1Plzeň30232557:2571
2Sparta30204661:2464
3Liberec30177651:3558
4Ml. Boleslav30169563:3757
5Slavia301410648:2652
6Brno301451137:3847
7Jablonec301011946:3941
8Slovácko301241437:5140
9Bohem. 190530813935:3737
10Dukla308111144:4135
11Jihlava30871531:5431
12Teplice30791437:5230
13Zlín30791434:5030
14Příbram30761733:5327
15Olomouc30691535:4927
16Ostrava30422427:6514
  • Skupina o titul
  • Play-off o umístění
  • Skupina o záchranu
Začít diskuzi

Nejvyšší česká fotbalová soutěž mění v sezoně 2024/2025 oficiální název na Chance Ligu. Titul obhajuje Sparta Praha.

iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Doporučujeme

Články z jiných titulů